Siber güvenlik için Wi-Fi kartı önerisi

Full siber güvenlik için kullanacaksanız Linux kurmanızı öneririm ama kullanıcı odaklı bilgisayar kullanacaksınız mesela örneğin yeri geldiğinde oyun da oynarım diyorsanız sanal makineye kurulmalı

Hocam sanal makinedeyken düşük performans gibi sorunlar oluşabiliyor. Dual boot Windows+Linux kurmak en mantıklısı gibi.

Sistemim biraz eski 8 GB 1333 MHz DDR3 500 GB SSD Pentium E5700.
Kaldırır mı?
Pek bilgim yok bu konularda ama işlemci yetersiz görünüyor biraz. Dual Boot Windows+Linux kurmanız en mantıklısı olacaktır bence.

Bilgisayarı kaldıramayabilir

Kaldırmayabilir derken kast ettiğiniz Sanal makine mi Dual boot mu hocam?

Bilgisayarı kaldıramayabilir

Pek bilgim yok bu konularda ama işlemci yetersiz görünüyor biraz. Dual Boot Windows+Linux kurmanız en mantıklısı olacaktır bence.

Dual boot hocam
Depolama da çok düşük sürekli kasar ve ağır toollara girdimi çöker

Dual boot hocam
Depolama da çok düşük sürekli kasar ve ağır toollara girdimi çöker

Hocam Dual boot olarak bahsettiğimiz şeyin sanal makineden daha iyi performans vermesi gerekmez mi? Sanal makinede Linux Windows içerisinde bir Programda çalıştırılıyor. Yani hem Windows hem de Linux'un yükü binmiyor mu bilgisayara? Dual boot ile kullanırken sadece Linux'un yükü binmesi gerekmez ki bilgisayara?

Hocam Dual boot olarak bahsettiğimiz şeyin sanal makineden daha iyi performans vermesi gerekmez mi? Sanal makinede Linux Windows içerisinde bir Programda çalıştırılıyor. Yani hem Windows hem de Linux'un yükü binmiyor mu bilgisayara? Dual boot ile kullanırken sadece Linux'un yükü binmesi gerekmez ki bilgisayara?
Hocam ben donanıma göre yorumladım. Yazılım konusunda sanal makinede sınırlama yapılabiliyor ve bilgisayarda daha rahat çalışıyor. (boşta ve program odaklı çalıştığında)

2 türlü de açar ama dual boot daha fazla kasar ve işlemci ısındıkca yük bindikce bir süre sonra anlık kapanma sorunları çıkabilir
Iş yarıda kalır sanal makinede save yapılabiliyor :)

Yanlışsam düzeltin lütfen ben çoğunlukla orta üst segment parçalarla kullandığım için düşük sistemlerde ne kadar gider ancak tahmin verebilirim.

Hocam ben donanıma göre yorumladım. Yazılım konusunda sanal makinede sınırlama yapılabiliyor ve bilgisayarda daha rahat çalışıyor. (boşta ve program odaklı çalıştığında)

2 türlü de açar ama Dual boot daha fazla kasar ve işlemci ısındıkca yük bindikce bir süre sonra anlık kapanma sorunları çıkabilir
Iş yarıda kalır sanal makinede save yapılabiliyor :)

Yanlışsam düzeltin lütfen ben çoğunlukla orta üst segment parçalarla kullandığım için düşük sistemlerde ne kadar gider ancak tahmin verebilirim.

Hocam sanal makinede sınırlandırmalar sebebiyle Linux yeterli performans verir mi emin değilim. Ama sizin anlattığınız da çok doğru. Galiba en mantıklısı ikisini de deneyip stabil olanı kullanmak olacaktır.

Geri
Yukarı