Siber Güvenlik Lisesi Açılıyor

Format atmak ile muhendisligin hicbir ilgisi olmadigindan gayet normaldir, muhendislik matematik tabanlidir format atmak tabanli degil. Fen liselerinde verilen matematik egitimi belli, yapay zeka icin gereken matematik belli. Bosa para harcanip, ozel hocalar tutulup master/doktora konusunu anlatacaklar?
Gereksiz olduğunu sanmıyorum. Format atmak falan ne alaka? Hem siber güvenliğe yönelik olmayacak mı? Diğer şeylerden biraz gösterirler. Gereken matematiği falan gösterirler diye düşünüyorum.

Güzel bir haber fakat ülkedeki bütün Meslek Liseleri tamamen elden gecirilmeli. Acik konusmam gerekirse benim Lise okudugum yillarda Meslek Lisesi demek herhangi bir Lise'de bir basari elde edemeyecek yada Üniversite okuma sansi olmadigi düsünülen cocuklarin gönderildikleri okullardi (Her bölüm icin degil fakat %80 i icin bu tabir kullanilabilinir)
Fakat aslinda bizim farkedemedigimiz olay bu Liselerin ekonomi icin cok önemli oldugudur!
Almanya'da bunu kendi gözlerim ile görünce iyice anlamis oldum.

Gereksiz olduğunu sanmıyorum. Format atmak falan ne alaka? Hem siber güvenliğe yönelik olmayacak mı? Diğer şeylerden biraz gösterirler. Gereken matematiği falan gösterirler diye düşünüyorum.
Mesajin oncesini okumadan bodozlama dalarsan tabi anlamazsin. Biraz ondan biraz bundan olsun, biraz da sen dusun milyon dolar harcayalim. Iyi kafa.

Biraz hortlatıcam. Lisenin tanıtım toplantısı ve işbirliği protokolü imzalandı. 2020-2021 eğitim öğretim yılında 30 öğrenci kabul edilecek. İlk yıl İngilizce hazırlık olacak. Toplam 5 yıllık öğrenim programı olacak.

Geri
Yukarı