Siber güvenlik önerileriniz

havlayantavuk

Decapat
Daha fazla  
Daha önce siber güvenlik sorunu yaşadınız mı bilmiyorum ama geçen yaz 2 tane sınıf arkadaşım tarafından Instagram'da fake hesabım oluşturuldu. İnsanlar bu sanal IP T.C. muhabbetlerinden dolayı nickname kullanın diyor(gerçek isim soyisminizi kullanmayın)ben de böyle bir Nickname'e geçersem tekrar o çocuklar hesap oluşturur diye geriliyorum.(olay bir şekilde çözüldü ve başka bir okula geçtim ama travma olarak hala duruyor.)

aga senin okul texasmıydı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
eğitimsiz insanların bulunduğu bir okuldu

Bununla ilgili rehber paylaşmıştım, kullanıcı adlarınızda adınız olabilir ancak soyadınız kesinlikle olmamalı.
okuyacağım

TC kimlik bilgileri dediğin şuan herkeste var zaten. Nereden bilmiyorum ama internetten indiriyorlar. Bütün ünlülerin ve vatandaşların bilgileri bulunmakta. İsim soyisim kullanmanın bir sorun olacağını düşünmüyorum.

TC kimlik bilgileri dediğin şuan herkeste var zaten. Nereden bilmiyorum ama internetten indiriyorlar. Bütün ünlülerin ve vatandaşların bilgileri bulunmakta. İsim soyisim kullanmanın bir sorun olacağını düşünmüyorum.
yani isim soyismin olunca daha kolay bulunabiliyor diye biliyorum

olur hocam sağol

Geri
Yukarı