Sıcak vs Soğuk

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Sıcak ve soğuğu kapıştırıyorum. Siz de kendi düşüncelerinizi ekleyebilirsiniz. Bu konuyu hazırlarken genel olarak sağlıklı bir bireye göre hazırlıyorum.
Avantajlar
SıcakSoğuk
Üşümezsin.Sıcaklamazsın.
Klima ve pervane gibi eşyalarla serinlemek mümkün.Soba ve doğalgaz gibi ısınma yöntemleri mevcut.
Kalın giyinerek ısınmak mümkün, bu da masrafı azaltır.
Dezavantajlar
SıcakSoğuk
Sıcaklarsın.Donarsın.
Klima masrafı çıkar.Yakıt veya doğalgaz masrafı çıkar.
Çalışma performansını az etkiler.Çalışma performansını ciddi bir şekilde etkileyebilir.

Sıcak ve soğuğu kapıştırıyorum. Siz de kendi düşüncelerinizi ekleyebilirsiniz. Bu konuyu hazırlarken genel olarak sağlıklı bir bireye göre hazırlıyorum.
Avantajlar
SıcakSoğuk
Üşümezsin.Sıcaklamazsın.
Klima ve pervane gibi eşyalarla serinlemek mümkün.Soba ve doğalgaz gibi ısınma yöntemleri mevcut.
Kalın giyinerek ısınmak mümkün, bu da masrafı azaltır.
Dezavantajlar
SıcakSoğuk
Sıcaklarsın.Donarsın.
Klima masrafı çıkar.Yakıt veya doğalgaz masrafı çıkar.
Çalışma performansını az etkiler.Çalışma performansını ciddi bir şekilde etkileyebilir.
Soğuk > Sıcak.

Soğuk. -25C tipinin ortasında doğduğum için de soğuğu seviyor olabilirim. Kışın soğuğu en enerjik olduğum ve bir şeyler başarabildiğim zaman.

Sıcakta beynim ısı korumasını devreye sokup frekans düşürüyor. Yazın sıcakta ya uyukluyorum ya da zombi gibi geziyorum. Kendimi soğutabilmeyi geçtim bir de bilgisayarları soğutma derdi var.

Geri
Yukarı