Sıcaklık değerleri normal mi?

Yagiz_K

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. PUBG oynarken aldığım değeri paylaşacağım. CPU da 98 dereceyi de gördüm. Fanları Max'a aldığım halde bu değerler çok fazla değil mi bilen biri yardımcı olabilir mi? Oynarken crash yedim 1 sefer sıcaklıktan mı oldu bilmiyorum. Crash yeme olayı Rocket League de de olmuştu ama orada sıcaklıklar daha normaldi.
HP Victus 16 RTX 4050 i5 13500H.

Dosya Ekleri

• IMG_20230824_205137.jpg
    IMG_20230824_205137.jpg
    159,2 KB · Görüntüleme: 80
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam nitrolar da ısınıyor benim arkadaş da vardi bu model bir kaç el warzone atayım dedim CPU 93 leri gördü. Bende Lenovo IdeaPad var onu öneririm ben.
Sizin laptopunuz sanırım şu an 27500 civarında, iade edip bunu alabilirsiniz işlemci bir nesil düşük ama Nitro Victus'tan daha iyi.

Hocam Nitro'lar da ısınıyor benim arkadaş da vardi bu model birkaç el Warzone atayım dedim CPU 93leri gördü. Bende Lenovo IdeaPad var onu öneririm ben.
IdeaPad soğutma da başarılı fakat aşırı pahalı.
Soğutmaya çok önem veriliyorsa bu model iyi ama 30K verip RTX3060 almak biraz saçma geliyor.
Bence iade edip bunu almak daha iyi olur, laptop standı alıp havada kalması sağlanırsa ısınmanın biraz önüne geçilir.

IdeaPad soğutma da başarılı fakat aşırı pahalı.
Soğutmaya çok önem veriliyorsa bu model iyi ama 30K verip RTX3060 almak biraz saçma geliyor.
Bence iade edip bunu almak daha iyi olur, laptop standı alıp havada kalması sağlanırsa ısınmanın biraz önüne geçilir.
Yine victus alınca bir fark olur mu ki? Tekrar aynı durum yaşanmasın sonra eğer öyle olursa daha da kötü olur

Yine Victus alınca bir fark olur mu ki? Tekrar aynı durum yaşanmasın sonra
Hocam sizin yaşadığınız anormal bir ısınma, ilk aldığınız zamanlarda işlemci en fazla 85 90 olur. Arkadaşımda da var bir Victus 4 ay oldu hala aşırı ısı derdi yaşamadı. Dediğim gibi soğutmaya çok önem veriyorsanız IdeaPad alın, kendim kullanıyorum daha 85 dereceyi gördüğümü hatırlamıyorum. FPS oyunlarında 70 75 dereceyi geçmiyor sadece bir tık pahalı, Sizde FPS oyunlarını oynuyorsanız attığım Lenovo'yu alın bence. Stant falan koymadan rahatlıkla istediğinizi oynarsınız. RTX3060 diye pek dert etmeyin RTX4050 DLSS 3.0 olmayan oyunlarda RTX3060 gücünde bir kart zaten.

Merhaba. PUBG oynarken aldığım değeri paylaşacağım. CPU da 98 dereceyi de gördüm. Fanları Max'a aldığım halde bu değerler çok fazla değil mi bilen biri yardımcı olabilir mi? Oynarken crash yedim 1 sefer sıcaklıktan mı oldu bilmiyorum. Crash yeme olayı Rocket League de de olmuştu ama orada sıcaklıklar daha normaldi.
İade edin ayağınıza fırsat gelmişken değişim ile uğraşmayın paranız geldiğinde bütçenizi belirtin en f/p ürünü öneririz.

@655432 hocam bir de size sorayım dedim sizce ne yapayım? İade edip HP Victus 16-S0023NT 7Z4N1EA Ryzen 5 7640HS 16 GB 512 GB SSD RTX4060 16.1" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bunu alsam yine sıcaklık sorunu olur mu https://www.akakce.com/laptop-noteb...60-15-6-full-hd-notebook-fiyati,93465378.html
Buna mı bakayım

Geri
Yukarı