Sıcaklık değerleri normal mi?

Rosso Valentino

Hectopat
Arkadaşlar dün 10 dakika GTA 4 oynadım ve sonra kasanın ateş gibi yandığını hissettim. Sıcaklık değerlerine bakınca işlemcinin 57 derece, anakartın 59 derece, ekran kartının ise 64 derece olduğunu gördüm. Kasamın hava akışı iyi değil ve ön yüzü kalitesiz plastik. Kasamda işlemci fanı dahil toplam 4 fan var. Fakat geri kalan 3 fan kasanın ön yüzünde ve bir fayda sağladığını pek düşünmüyorum. Sizce bu sıcaklık değerleri normal mi veya donanım parçalarına zarar verir mi yoksa telaşlanmamalı mıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem:
- MSI Radeon RX 570 4 GB OC ekran kartı.
- MSI A320M Pro-E anakart.
- AMD Ryzen 3 2200 g işlemci.
- Kingston HyperX Fury 8 GB RAM.
- 240 GB SSD.
- 500W PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklık değerleriniz oyun oynarken mi yoksa boşta mı? Eğer oyun oynarken ise gayet iyi ama boşta ise biraz sıkıntılı.
Yük altında ama GTA 4 gibi sistemimi yormayacak bir oyunda kasanın çok ısınması beni biraz telaşlandırdı. Bir dahaki sefere kasanın yan kapağını açsam sıcaklık değerleri ne kadar düşer sizce?

Sıcaklık değerleri yükün ne kadar olduğuna bağlı olarak yorumlanabilir.
Elini koyduğunda sıcak olmasını vs bir kenara bırakarak, oyun içi değerleri Afterburner ile inceleyip SS olarak bizimle paylaşmalısın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı