Sıcaklık değerleri normal mi?

AAAplus

Kilopat
Sistemi yeni topladım sadece RAM'leri 3600MHz'ye çektim onun dışında hiçbir şey stok fan stok ayarlar, driverler güncel. Bu değerler normal midir, işlemci çok mu ısınıyor sizce?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    19,3 KB · Görüntüleme: 105
Son düzenleyen: Moderatör:
Ortalama değere bakılmıyor muydu? 103 gerçek bir değer değil diye biliyorum. Yanlışım mı var?
Minimum 57 de çok ortalama 90 da çok. Stok soğutucu ile E5450 değerlerim.
HWiNFO64_0rRIMb45ai.png

Sistemi yeni topladım sadece RAM'leri 3600MHz'ye çektim onun dışında hiçbir şey stok fan stok ayarlar, driverler güncel. Bu değerler normal midir, işlemci çok mu ısınıyor sizce?
İşlemci fanı tam oturmamış büyük ihtimalle. Bu sıcaklık değerine ulaşan sistemde sıkıntı %99 işlemci fanındadır veya işlemci soğutucusunun bakır tabanının, işlemci üstüne tam basmamasındandır.

Sanırım orada önemli olan "ortalama" sıcaklık.
Yine de fazla.
Kasanızın hava akımı iyi olmayabilir.
Ston fanınız yerine tam oturmamış olabilir (düşük ihtimal).
İşlemciniz macun ile gelmemiş olabilir.
Aklıma bunlar geldi, üçünüde çözüme kavuşturup tekrar test yapabilirsiniz.

Korkuttunuz beni, dediğiniz programı indirdim değerler böyle, fakat ilk attığım fotoğraftaki sonuçlar işlemciyi teste sokmuştum %100 kullanımda olan sonuçlar belirtmek isterim. İşlemciyi belirtmeyi unutmuşum, Ryzen 3900x bu modeller ısıya daha dayanıklı oluyormuş diye duydum normal işlemcilerden 10 derece falan daha fazla ısınması normalmiş sanırım, doğru mudur?
Bilgisayar şuan açık zarar görüyor mu kapatayım mı, birde başka bir test programı söyleyebilir misiniz yük altında ölçecek ilk ölçtüğüm program pek sağlıklı değildi sanırım?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    19,6 KB · Görüntüleme: 66
  • Adsız.png
    Adsız.png
    9 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:
@AAAplus aşağı indirip atar mısın programı, CPU Temprature kısmını atman lazım. Stres testi için Prime95 ve 1 saat yap.

Korkuttunuz beni, dediğiniz programı indirdim değerler böyle, fakat ilk attığım fotoğraftaki sonuçlar işlemciyi teste sokmuştum %100 kullanımda olan sonuçlar belirtmek isterim. İşlemciyi belirtmeyi unutmuşum, Ryzen 3900x bu modeller ısıya daha dayanıklı oluyormuş diye duydum normal işlemcilerden 10 derece falan daha fazla ısınması normalmiş sanırım, doğru mudur?
Bilgisayar şuan açık zarar görüyor mu kapatayım mı, birde başka bir test programı söyleyebilir misiniz yük altında ölçecek ilk ölçtüğüm program pek sağlıklı değildi sanırım?
İşlemciniz çok güçlü.
Stok fanınızı kontrol edin, eğer gerektiği gibi takılmadıysa macunu kontrol edin. Eğer ikisinde de bir sorun yoksa işlemci soğutucu satın almak zorundasınız. İşlemciniz bunu gerektiriyor olabilir, güçlü bir işlemci.

Yeni konular

Geri
Yukarı