Sıcaktan Kapanan İşlemci Zarar Görür mü?

Blecade

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımı yaparken işlemci soğutucu ayağını bozmuştum. Arada düşüyordu. Bugün yine düşmüş farketmedim. Bilgisayar açıldı sonra baktım bir sorun var. AIDA' ya bir baktım işlemci 100 derece. Onu görmemle bilgisayarın kapanması bir oldu. Soğutucuyu da bir daha takamadım yenisini sipariş ettim. O yüzden bakamadım çok merak ediyorum işlemci zarar görmüş müdür?

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutucusuz açmayın bilgisayarı. Elinde kalabilir.
Zaten soğutucusuz açmıyorum dostum. Soğutucunun çıktığının farkına varmadım. O yüzden bu sefer öyle bişey oldu.
Sıcaktan zarar görmesin diye kapandığını bende biliyorum. Ama yinede zarar görmüş olma ihtimali varmı (eğer küçük bir ihtimal olsa bile benim başıma o gelir :cry:) ?

(y)Bu arada içimi baya rahatlattınız bişey olmuş mudur diye çok korkuyordum. Teşekkürler.

Son düzenleme:
O işlemcilere laboratuvar ortamında yaptıklarını bilsen 100 derece iyiymis dersin :) 1 kereden bisey olmaz. 10-15 defa olursa sıkıntı çıkabilir.

ZTE Blade Vec 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Blecade Bilgisayar zaten işlemcine zarar gelmesin diye kapatıyor. Çok çok nadir artık işlemci ısınma sorunundan kaynaklı işlemci bozulması. Ben henüz rastlamadım. :) Çok eskide kaldı artık onlar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı