Sicilme vatan haini veya vatan hainliği yazmışlar bir şey olur mu?

Hocaya söyle bu az olmuş terörist falan da yazsın.

Yaptığın şey de ayıp. İstiklal marşında gülünmez.
Yan taraftakiler bir anda ses yükseltince ister istemez bazen ben de engel olamıyorum her ne kadar kendimi tutsam da.
Özellikle çocuk şarkı söyler gibi istiklal marşını anıra anıra söyleyince gülüyor insan.

8. sınıf öğrencisiyim istiklal marşında güldüm diye 3 tane tutanak yazdılar 1 tane disiplin oldu ve sicilime de vatan haini yazdılar. Halbuki istiklal marşında yanımdaki arkadaşın sesini alçaltıp yükseltmesine biraz kıkırdadım ve bunun 3 tutanaklık bir suç olduğunu düşünmüyorum. Arkamızdaki hocanın sinirli anına denk geldiğini düşünuyorum hatta önümdeki arkadaşımıda resmen sallayarak buldu ve önümdekide gerçekten hiçbir şey yapmamıştı. Ne yapabilirim itiraz kağıdı vb. şeyler yazabilir miyim veya ileride bir sorun çıkar mı?

Hocaya söyle bu az olmuş terörist falan da yazsın.

Yaptığın şey de ayıp. İstiklal marşında gülünmez.

Terörist de dedi zaten ayrıca güldürene yazsın bana niye yazsın ve gülmek ayıp degil bence insan kendini tutamaz güler ve gülmek derken de kahkahaya boğulmadım hafif bir kıkırdadim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konunun mizah olmaması koydu biraz hocam onu düzelttirmeniz gerekiyor ama en kötü mahkemeye gidersiniz düzelir ama düzeltmek şart. Yoksa bu ülkede sana fazla dayak atarlar ama anlamadığım vatan haini olsaydın nezarete gitmen gerekmez miydi? Arkadaşından ekran görüntüsünü ister misin? Önce üstünüze soruşturma açılmalı diye biliyorum.

Şu ülkede bir tane adamakıllı "eğitimci" yok mu arkadaş? Çocuk güldü diye "vatan haini" ilan etmek nedir? Yanlıştır, kızarsın, uyarırsın. Vallahi yıllardır ne ders çalıştım, ne de hocaların dediğini umursadım. Yemin ediyorum senin için üzüldüm kardeşim, üniversiteye gidince bunlara anı olarak gülersin. Bunu ne diye işlettirebilir siciline bilmiyorum ama, olmadı sen bir ailenle konuş. Hatta işlemese bir şey olmasa bile yine de konuş, öyle kolay değil kafası bozuk, morali bozuk diye bir çocuğu "vatan haini" ilan etmek...

Son düzenleyen: Moderatör:
8. sınıf öğrencisiyim İstiklâl Marşı'nda güldüm diye 3 tane tutanak yazdılar 1 tane disiplin oldu ve sicilime de vatan haini yazdılar. Halbuki istiklal marşında yanımdaki arkadaşın sesini alçaltıp yükseltmesine biraz kıkırdadım ve bunun 3 tutanaklık bir suç olduğunu düşünmüyorum. Arkamızdaki hocanın sinirli anına denk geldiğini düşünuyorum hatta önümdeki arkadaşımı da resmen sallayarak buldu ve önümdeki de gerçekten hiçbir şey yapmamıştı. Ne yapabilirim itiraz kağıdı vb. şeyler yazabilir miyim veya ileride bir sorun çıkar mı? Mesleğe alınım gibi.

Hocam vatan haini yazamazlar. Ve 3 tutanaklik bir suç değil. İtiraz belgesi vb. Yazın, hakkınızı savunun. Eğer cidden vatan aini yazılırsa sicile ( öyle bir şey olabilir mi onu bile bilmiyorum) geçmiş olsun. Sanırım hiçbir yere almazlar. Ama yine hakkınızı savunun

Geri
Yukarı