Sicilme vatan haini veya vatan hainliği yazmışlar bir şey olur mu?

İroni gibi ama gerçekse devlet kurumunda işe giremezsin asker olamazsın birçok sorun çıkarır.harbiden ironi gibi sanki karakola kurşun sıktıkta vatan haini yazmışlar hoca bize teröriste dedi

Ben müşteri olarak bile almam. Hocam muhtemelen restoranda yemek bile yiyemezsiniz bu sicille.
Hayatımın içine ettiler diyorsunuz.
Sicilinize "Vatan haini" ibaresinin işlendiği bilgisini nereden öğrendiniz? Böyle bir şeyin olması çok uçuk

Son düzenleyen: Moderatör:
8. sınıf öğrencisiyim İstiklal Marşı'nda güldüm diye 3 tane tutanak yazdılar 1 tane disiplin oldu ve sicilime de vatan haini yazdılar. Halbuki istiklal marşında yanımdaki arkadaşın sesini alçaltıp yükseltmesine biraz kıkırdadım ve bunun 3 tutanaklık bir suç olduğunu düşünmüyorum. Arkamızdaki hocanın sinirli anına denk geldiğini düşünuyorum hatta önümdeki arkadaşımı da resmen sallayarak buldu ve önümdeki de gerçekten hiçbir şey yapmamıştı. Ne yapabilirim itiraz kağıdı vb. şeyler yazabilir miyim veya ileride bir sorun çıkar mı? Mesleğe alınım gibi.
Geçmiş olsun kardeşim şu sicil *calanda bile var yani düşün kimlerle aynı sicilin var.

Kamu kuruluşlarında işe giremezsin. Özel sektörde ise çok zor işe alırlar seni. Ayrıca sicilin dedikodu olursa halk arasında daha kötü şeyler olailir. Ek olarak üniversitelere bile kabul edilmeyebilirsin.

Çok ağır bir itham. Gidin itiraz edin. Tamam okul dersin disiplin gereklidir ama sicile böyle bir şey yazmak nedir? Millet kafayı sıyırmış diyorum kimse bana inanmıyor.

8. sınıf öğrencisiyim İstiklal Marşı'nda güldüm diye 3 tane tutanak yazdılar 1 tane disiplin oldu ve sicilime de vatan haini yazdılar. Halbuki istiklal marşında yanımdaki arkadaşın sesini alçaltıp yükseltmesine biraz kıkırdadım ve bunun 3 tutanaklık bir suç olduğunu düşünmüyorum. Arkamızdaki hocanın sinirli anına denk geldiğini düşünuyorum hatta önümdeki arkadaşımı da resmen sallayarak buldu ve önümdeki de gerçekten hiçbir şey yapmamıştı. Ne yapabilirim itiraz kağıdı vb. şeyler yazabilir miyim veya ileride bir sorun çıkar mı? Mesleğe alınım gibi.
Vatan haini olduğunuzu Disiplin heyetinin karar verebileceği kanısına nasıl vardınız ? Keza cezai ehemmiyetiniz bile yok. O insanlar da sizin vatan haini olup olmadığınız konusunda karar yetisine sahip değiller.

Tutanak tutsa bile direkt olarak onu yazamaz. Sallamış hocan.

Geri
Yukarı