Şiddetli bacak ağrısına ne yapılabilir?

417643

Decapat
Arkadaşlar ultrason, röntgen çekildi, kanlara bakıldı ama hiçbir şey çıkmadı ve pediatriye yönlendirdiler. Salı günü gidebiliyorum sadece ama bacağım çok kötü durumda, hareket ettiremiyorum, hiç uyuyamiyorum ağrısından. Ağlatacak derecede ağrı var, serum verildi birkaç Kez iğne falan vuruldu öyle gecti. Rahat yürüyorum ama etkisi geçince çok kötü ağrıyor. Ağrı kesici çok aldığım için kullanmaya korkuyorum. Sizce ne yapmalıyım? Ankara'da yaşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben de o kadar şiddetli olmuyor ama bacağı çok sık ağrıyan birisiyim. Hemen hafiften gelmeye başladığında ayağa kalkıp gerdiririm o bacağı. Başta yapmazsam bir daha rahat bırakmıyor.

Hangi ağrı kesiciyi kullanıyorsun? Eğer eczanelerde bulabilirsen Contramal Tramodol öneririm. Ameliyat sonrası reçete edilir ve çok güçlü ağrı kesicidir. Sıkça kanser hastaları da kullanır. Kontrolsüz kullanımı bağımlı yapar, fazla dozda içilmesi sarhoş edebilir.

Tramodol ağır gelir dersen Dexday öneririm. Orta ve şiddetli ağrılarda kullanılır, bağımlılık riski yoktur.

Yeni konular

Geri
Yukarı