Sierra Sonrası IAbootFile\boot.efi ve PS2 kext sorunu

Hz.futureorkun

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba Sierra kurarken IAbootFile\boot.efi ekranında uzun süre kalıyor. Verbose ekranı çok uzun sürüyor. 2 saatlik çaba sonunda kurdum derken PS2 portu çalışmıyordu. VoodooPS2 kext yükledim. Bu seferde açılışta kernel panic aldım. El Capitan'la aynı kurulum olduğu belirtilmiş; fakat ben kurarken çok zorlandım. Verbose ekranı çok takılıyor. Sierra için akıcı bir EFI dosyası ve çalışan PS2 kext paylaşabilir misiniz? Bir de macOS Sierra USB imajları ne zaman verebilirsiniz? Teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Clover Bootloader güncellemesi yaptın mı? 3751 sürümü ile Sierra desteği var. İmajlarda bugün yarın paylaşırım.

Montezuma üstad herşeyin en yenisini kullandım. İmajları bekleyeceğiz artık.

VoodooPS2.kext sorun çıkarıyor. Clover Configurator EFI mount etmiyor. USB imajının içine kurulum sonrası için hangi araçları koyabilirsiniz.

Önemli olan kurulum sonrası sistemin normal çalışması. Kurulumun yavaş olmasına neden takılıyorsun? Ayrıca kurulum sonrası verbose modu kapatabilirsin.
Ve işletim sistemi çıkalı daha 2 gün olmadı. Elbette kextler, programlar vs güncellenecektir. Clover Configurator kendisi otomatik güncelleme yapar zaten. Biraz sabır, bu ne acele?

Hocam kusurumuza bakmayın. Valla sırf siri için kurdum. VoodooHDA 2.8.9 kanada versiyonu 10.12 için kurdum. Fakat sound preferences kapalı ve hiçbir şekilde açılmıyor. Daha önce El Capitanda çalışan dsdt batarya ve ekran parlaklığında çalışmıyor. Ekranda ara sıra kareler oluşuyor. E.C HD3000 rehberini uyguladım. Değişen bir şey yok...External wifi kullanıyorum. Fakat Siri konum belirlerken wifi yok diye uyarıyor. Siriye wifi adaptörünü nasıl tanıtabilirim. Canınızı fazla sıkmak istemiyorum. Bu sorunları yazmamdaki maksat herkes kurulumda çıkabilecek sorunları bilsin.

Yeni kurulumda DSDT tekrardan oluşturup yeniden yamalamalısın. Voodoo farklı versiyonlar ile deneyebilirsin. Aşağıdaki rehberde ülke kodu yamalama anlatılmış. Ancak tabi Wi-Fi kartın buna uyumlu mu bilemiyorum.
[Rehber] Airport - PCIe Half Mini V2
Ayrıca örnek olması açısından, benim kullandığım 100% uyumlu wi-fi kartı uzun zamandır konum servisleri hatası veriyordu. Modem değiştirdim tanıdı.

Üstad. Harici RTL8188AU chipsetli AWUS036AC wifi adaptör kullanıyorum. İnternal card kullanmamı bios whitelistten dolayı engelliyor. Bir de dsdt dosyası Mac sürümleri arasında universal değil mi? Her sürüm için farklı dsdt editlememiz mi gerekiyor? Dsdt.aml çalışmama sorununu 10.11.6 sürümüne gelen güvenlik güncellemesi ile birlikte yaşamaya başladım. Öncesinde hiçbir sorun yoktu...

Harici RTL8188AU chipsetli AWUS036AC wifi adaptör kullanıyorum. İnternal card kullanmamı bios whitelistten dolayı engelliyor.
Bunun için herhangi bilmiyorum.
Bir de dsdt dosyası Mac sürümleri arasında universal değil mi?
Hayır değil. Her yeni güncellemede işletim sisteminde bir takım değişiklikler yapılıyor. Yeni donanımlar eklenir yada bazı donanımlar yerleşik destekten çıkarılır. Bununla ilgili örneği bu konuda bulabilirsin.
Sierra güncellemesi için sistem gereksinimleri

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı