Çözüldü macOS Sierra Battery kext

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Büyüksün üstat, beğeniyorum hemen. Oldu.

Geriye birtek batarya göstergesi sorunu kaldı ekran ayarlarını da hazır plist den çözmüştüm eğer bunu da halledebilirsem tam kurulmuş olacak.

Batarya sorunu ile bende uğraşıyorum.
Yama (Patch) yapmayı öğrenebilsek sorunların üstesinden gelebileceğiz fakat, öğrenmeye yönelik tam olarak açıklayıcı bir bilgi yok maalasef.

Batarya sorunu ile bende uğraşıyorum.
Yama (Patch) yapmayı öğrenebilsek sorunların üstesinden gelebileceğiz fakat, öğrenmeye yönelik tam olarak açıklayıcı bir bilgi yok maalasef.

Aslında hali hazırda lenovo twist adında bir kod var lenovo g570 için ben denedim ama kodlar hata veriyor biraz uğraştım ama karmaşık geldi. Diğer herşeyi yaptım bir bu kaldı.

@fatih özübek
Kusura bakmayın biraz rahatsızlanmıştım falan. Yeniden macOS sisteme tekrar geçiş yapabildiğim zaman ilgilenmeyi çalışacağım. Tekrardan çok özür dilerim.

Dosyayı iasl ile dsl haline getirdim öncesinde acpi battery manager kext kurulumu yaptım dosyanın bir kopyası üzerinde uğraşayım dedim fakat bmn0 bmn1 diye takip eden (lenovo twist yani 570 battery patch içerisinde) bir dizi hata aldım yine. karşılaşılan hatalar bölümündeki fix kısımlarını eklemiştim denediğim dosyada bu paylaştığım dosyada yok eklenmesi gerekiyor haliyle. Bmn0 bmn1 şeklinde takip eden hataları almaktan kurtulamadım. Nasıl çözebileceğimi bilemiyorum.

DSDT.dsl

@fatih özübek senin dosya üzerinde oynama yapılmış sanırım. Oynanmamış dosyanı paylaş.
Aslında herhangi bir değişiklik yapmamıştım ama buyrun direkt patchmatic ile sistemde çıkarttığım dsdt dosyasını eke koyuyorum. Çift ekran kartı kullanan bir sistemim olduğu için kurulum imajı içerisinde hd 3000 7 series plist dosyasını kullanıyorum. Diğer ekran kartını devre dışı bırakmak dsdt yönünden karmaşık olduğu için düzenleme yapamıyorum haliyle sanırım dsl dosyasında vardı bir sorun. Ben yine de plist dosyamı da ekliyorum.

DSDT.aml

config.plist

kardeşim pil sorununu bunu kullan yüzde 99 çözülecek sıkıntın
ACPIBatteryManager.kext.zip

İlgine alakana teşekkür ederim kardeşim ama malesef pil durumu boş görünüyor dsdt yama şart ben de deniyorum birşeyler ama sistemin mantığı çok karışık bu sebepten biryerde eksik kalıyorum.

Ekran Resmi 2017-03-10 01.13.00.png

Bende Lenovo G580 Modeli var seninki gibi pil sorunu vardı en sorununda bunu buldum düzeltebildim

Bende Lenovo G580 Modeli var seninki gibi pil sorunu vardı en sorununda bunu buldum düzeltebildim

Ben birsürü deneme yaptım bu kextlerden bir türlü olmadı. Onun dışında herşey tamamlandı. Ne kadar kext yüklersem yükleyeyim pil yok ve boş diyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı