Çözüldü macOS Sierra Battery kext

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
bunu dene kardeşim birde
KEXT.zip
Dosyanın boyutundan uyandım kardeşim bu dosya içinde senin kextler var ses ekran wifi hwsensors falan ;) Battery kext bulunmuyor.

Edit: Bir de hw sensors eklentilerini kontrol edeyim dedim yüklenmemiş yükleyeyim deyince çarşı karıştı. benim fake smc de system library ext kısmına atmış çakıştı kernel panic aldım :) Formatsız kurtardım çok şükür sonrasında eklentilerle kurdum tekrar battery kext attım yine olmadı .

Son düzenleme:
Son düzenleme:
@fatih özübek
Kusura bakmayın biraz rahatsızlanmıştım falan. Yeniden macOS sisteme tekrar geçiş yapabildiğim zaman ilgilenmeyi çalışacağım. Tekrardan çok özür dilerim.

Benim de dsdt dosyalarımda sorun varmış ubuntu ile çıkarttı sorunsuz olarak rica etsem 2. ekran kartım atiyi devre dışı bırakarak batarya yamasını da içeriğine ekleyebilir misiniz? Dosyalarımı paylaşıyorum:

dsdt ssdt dosyaları.zip

Arkadaşlar gecikme için çok ama çok özür dilerim. Üst üste birden fazla sorun ve hastalık durumuyla falan uğraştım. En kısa zamanda yeniden macOS Sierra sistemime geçip sizlere yardımcı olmak için çabalar sarf edeceğimden şüpheniz olmasın. Tekrardan çok özür dilerim arkadaşlar.

Arkadaşlar gecikme için çok ama çok özür dilerim. Üst üste birden fazla sorun ve hastalık durumuyla falan uğraştım. En kısa zamanda yeniden macOS Sierra sistemime geçip sizlere yardımcı olmak için çabalar sarf edeceğimden şüpheniz olmasın. Tekrardan çok özür dilerim arkadaşlar.

Sorun değil Kemal bey. Ben de bir Türkçe kazası sonucu ancak yazabiliyorum. Ekran kartı ile ilgili iyileştirmeleri barındıran hazırda bir dsdt ve ssdt yamalı dosyalarını kullanıyorum şu anda. Bunları paylaşacağım haliyle. Rica etsem harici ekran kartımı devre dışı bırakarak batarya yamasını ekleyebilir misiniz?

pathced.zip

An itibariyle batarya göstergesini çözmüş bulunmaktayım. Yabancı bir forum sitesinde Lenovo G570 kullanan bir arkadaşın paylaştığı kexti direk yükleyerek ve rebuild cache yaparak batarya göstergesini çalıştırmayı başardım.

Aynı modeli kullanan arkadaşlar için paylaşıyorum Kext'i. Tabi diğer modeller için de deneyebilirsiniz ama çalışır mı bilemem.

ACPIBatteryManager.kext.zip

@blackandyellow bey sizden tek ricam 2. ekran kartının devre dışı kalması, ihtiyacınız olan dosyayı yazarsanız paylaşayım sizinle.

Baterry Kext olayı çözüldü ise konuyu kilitleyeceğim arkadaşlar. 2.Erkan kartı için başka bir konunuz vardı sanıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı