Çözüldü Sierra'dan High Sierra'ya doğrudan yükseltme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Malik Saatçı

Kilopat
Yer
Samandağ
Daha fazla  
Meslek
Pratisyen Doktor
Sosyaldeki imaj dosyasıyla Sierra 10.12.6 sürümünü başarıyla kurdum. Sistemim Lenovo G510, 6GB RAM, i7 4700MQ, Ekran Kartı Intel HD4600 ve 240GB SSD. Hemen hemen her şey çalışıyor. Çalışmayanları yazacak olursam aslında sadece Dahili WiFi+BT adaptörü ve kart okuyucu girişi. Aslında kurulumdaki amacım iMovie kullanmaktı. Kurulumdan sonra AppStore'dan GarageBand indirebildim fakat iMovie için minimum High Sierra 10.13.2 istiyor. Sierra için bayağı uğraştım ve sıfırdan High Sierra kurmayı önceden denediğimde hata vermişti. Yeniden kurulum yapmak istemiyorum açıkçası. Asıl sorum AppStore üzerinden güncelleme yapabilir miyim?

Ben de imaj dosyasıyla VMware Workstation üzerine Sierra kurdum bildiğim kadarıyla imaj dosyası Sierra olduğundan dolayı App Store üzerinden High Sierra'ya yükseltemiyorsunuz. Ben de iMovie indirmeye çalıştım fakat bi hata verdi sürümle alakalı değil başka bir hata şimdi hatırlamıyorum :D

VMWare üzerinden kurulumlarda ekran kartı tam performanslı çalışmadığından hata verebilir. Ben ondan dolayı temiz kurulum yapmak istedim. Fakat Sierra tam anlamıyla en rahat çalışan en stabil çalışan işletim sistemi oldu. Şuan normal bir şekilde yükseltebilir miyim High Sierra'ya?

VMWare üzerinden kurulumlarda ekran kartı tam performanslı çalışmadığından hata verebilir. Ben ondan dolayı temiz kurulum yapmak istedim. Fakat Sierra tam anlamıyla en rahat çalışan en stabil çalışan işletim sistemi oldu. Şuan normal bir şekilde yükseltebilir miyim High Sierra'ya?
Sierra'yı flash diskle yüklediyseniz bi ihtimal yükseltebilirsiniz.

High Sierra'ya update ile geçemezsin. Geçmeye çalışırsan sorun yaşarsın. Bunun için ya DSDT ile harici ekran kartını devre dışı bırakmalısın. Yada sıfırdan High Sierra kurmalısın.
Hocam, harici ekran kartımı BIOS'tan devre dışı bırakmışım zaten. Geçemez miyim?

Geçebilmen gerek. Ama gene'de çok küçük ihtimal sorun yaşayabilirsin.
Peki hocam, öncesinde ekran kartı dışında Clover veya başka türlü uygulamalardan güncelleme, dosya değiştirme, EFI düzenleme yapmam gerekiyor mu? Bootloader güncellemesi gerekiyor mu?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı