Sıfır alınan güç kaynağı bozuk çıktı

meola147

Kilopat
Video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mağazaya mesaj attım ama size de sormak istedim acaba benim elimden bir şey gelir mi? Belki ben mi yanlış bir olay yaptım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an attığınız videoyu izleyemiyorum bu yöntemi deneyin:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Taktıkları kablo ne kablosu? Bende maalesef o tarz bir eşya yok. Açıkçası alacak param da yok. Tüm paramı güç kaynağına verdim.

O PSU High Power mi?
Evet.

Sağ üstten ışık çıkıyor. Anakart arızalı olabilir. Aslında anakartta kısa devre varmış gibi duruyor. Power tuşuna basılmadan güç kaynağının çalışması normal değil.

Üstte atılan yöntemle güç kaynağını test edin. Çalışırsa problem anakartta sanırım.
Taktıkları kablo ne kablosu? Bende maalesef o tarz bir eşya yok. Açıkçası alacak param da yok. Tüm paramı güç kaynağına verdim.

Bilgisayarda kısa devre var gibi. Parçaların tam ve düzgün oturduğundan emin olun.
Çok kontrol ettim. İyice soktum hepsini. Ekran kartı, ram, bios pili çok şey yaptım. Güç kaynağı kabloları da öyle. Tam takılı.

Uzay kurulum daha mantıklı değil mi bu durumda? Belki kasa kaynaklıdır diye sistemi dışarı kurup çalıştırın.
Tam anlamadım ama. Uzay kurulumu nasıl yapılıyor? Kasa etki eder mi güç kaynağına?

Evet.

Çok kontrol ettim. İyice soktum hepsini. Ekran kartı, ram, bios pili çok şey yaptım. Güç kaynağı kabloları da öyle. Tam takılı.

Tam anlamadım ama. Uzay kurulumu nasıl yapılıyor? Kasa etki eder mi güç kaynağına?
PSU dalı siyah kablo ile yeşil kabloyu bir ataçı açarak bacaklarını o yuvalara sokunca anakarttaki gibi psu'yu çalıştırır.
Uzay kurulum bir karton parçasının üzerine kasa gibi kurulum yapılmasına denir kasayı aradan çıkartır.
Videoda ışık çıkaran şey umarım LED'dir.

PSU dalı siyah kablo ile yeşil kabloyu bir ataçı açarak bacaklarını o yuvalara sokunca anakarttaki gibi psu'yu çalıştırır.
Uzay kurulum bir karton parçasının üzerine kasa gibi kurulum yapılmasına denir kasayı aradan çıkartır.
Videoda ışık çıkaran şey umarım LED'dir.
Ben bunu yapamam. Başka bir çözüm yok mudur? :( Led diye gördüm ben. Mağazaya da ulaştım. Ama sorun bende olsa bilgisayarcıya gitmiştim sadece güç kaynağın arızalı dedi. Ben de güç kaynağı değiştim sonuç bu oldu.

Yani güç kaynağını değiştiğin halde hala bir sorun varsa demek ki başka sorunlar da olabilir. Ayrıca yapamam dediğin şey gayet basit bir şey videoyu dikkatlice izlemen yeterli. Kabloları bağlamak için kullanılan teller var mesela videoda kullandıkları o.
Ayrıca küçük bir tavsiye vereyim böyle durumlarda o güç tuşuna yaptığınız şeyi başka şeylerde de yapmayın zararınıza olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı