Sıfır alınan POCO X3 NFC kullanılmış olabilir mi?

Merhaba arkadaşlar. Geçen günlerde Hepsiburada üzerinden 3300 TL'ye gri renkte POCO X3 NFC aldım. Ürün 2 gün boyunca kargoya verilmedi, bana mavi X3 yollamışlar mavi rengin fiyatı 3500 TL idi. Renk benim için önemsizdi fakat ilk gün şarjı %50'lerdeydi fakat şarjı ilk gün hızlı bir şekilde bitti bu durum normal mi? Ve bunun yanında telefonda gezinirken fotoğraftaki durumu fark ettim Netflix uygulaması için en son 1 ay önce açıldı diyor. Bu durum bir tür bug mu yoksa telefonu daha önce başka birisi kullanmış mı? Şimdiden teşekkürler.
Hiç düşünmeden iade edin.

İadelik bir durum yok redmi note 9 kullanıyorum ilk aldığımda bunu ben de farkettim. 2 gün önce de android 11 güncellemesi yapıp hard reset attım buradan tekrar baktım ve bende de böyle gözüküyor

Dosya Ekleri

• IMG_20210626_085046.jpg
    IMG_20210626_085046.jpg
    23,7 KB · Görüntüleme: 36
Fakat anlamadığım nokta şu telefona sıfırdan kurulum yaptım gmail vs. vs. bu durumdayken Netflix'in böyle demesi saçma değil mi ?

Telefonu yaklaşık 12 saattir kullanıyorum iade için bir sıkıntı teşkil eder mi ?
Hocam size iade edilmiş telefon gelmiş veya sistemin gösterge işleyişi böyle olabilir, size gelen telefon kullanılmış olsa bile en fazla 2 hafta kullanılmıştır zaten.

Eğer iade etmek isterseniz 2 hafta kullandıktan sonra bile iade edebilirsiniz herhangi bir sorun olmaz. Hocam unutmayın, iade sırasında satıcı size eğer normal bir iade isteğinden sonra "telefonu kurmuşsunuz ve garanti kapsamına girmiş" gibi şeyler söyler ise ona Tüketici Hakem Heyeti'nde dava açacağınızı söyleyin, ben direkt konuşmaya böyle başlamıştım o işlere karışamamak için ve telefonun parasını telefonu hâlâ kullanıyorken iade etmişlerdi. Tüketici telefonu zarar vermeden kullandığı sürece 2 hafta içinde iade etme hakkı bulunuyor, mahkemeye karışırsanız bu süre uzatılabilir çünkü devlet %99 tüketicinin yanındadır. Bu telefonu daha almayacaksanız iade edin derim.

Bu arada hocam ilk gün telefonun şarjının hızlı bitmesi normal, o bir kaç güne oturur merak etmeyin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı