Sıfır alınmış sistem için ne yapılmalı?

Nailed It

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Freelance Finansçı ve 2 Şirket sahibi.
Öncelikle iyi geceler veya günaydın. Sinerji'den DA-S1 sistemi sipariş ettim, montaj ve kurulum yapıp gönderiyorlar fakat ben pinpirikli bir insanım. Sıfırdan BIOS güncellemesi yapıp Windows'u baştan temiz kurulum yapmalı mıyım sizce? Bir de ek olarak RAM'leri yapabilirsem CL 15-16 seviyelerine O.C. Etmeye çalışsam mı? Yapabilirsem CL18 4000MHz gibi seviyeler de olabilir. 3000 MHz RAM'i 3600 MHz yapmak bu konudaki arkadaş bayağı bir başarılı sonuç alınca düşünmedim değil işin aslı. Bir de son olarak, parçalarımın kutularını da gönderecekler değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, öncelikle sistemini eline aldığında BIOS sürümünü en son sürüme güncellemeni öneririm. Windows kurulu geldiyse format atmana gerek olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca ekran kartın güncel değilse temiz kurulum yapıp onu güncelleyebilirsin. Ram frekanslarının alt değerlerdeyse BIOS üzerinden ayarları açıp uyumlu hale getirebilirsin. O.C yapman konusunda bir şey diyemeyeceğim. Aklıma başka bir durum gelmiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sisteminiz hayırlı olsun. :)
Teşekkür ederim fakat konuyu tam anlamıyla okumadan ezber video atmışsınız.
Merhaba, öncelikle sistemini eline aldığında BIOS sürümünü en son sürüme güncellemeni öneririm. Windows kurulu geldiyse format atmana gerek olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca ekran kartın güncel değilse temiz kurulum yapıp onu güncelleyebilirsin. Ram frekanslarının alt değerlerdeyse BIOS üzerinden ayarları açıp uyumlu hale getirebilirsin. O.C yapman konusunda bir şey diyemeyeceğim. Aklıma başka bir durum gelmiyor.
Tamamdır, BIOS sürümünü ve sürücülerin güncelliğini kontrol ederim. Temiz Windows kurulumunu da sırf pinpirikli bir insan olduğum için düşünüyorum işin aslı.

Yeni konular

Geri
Yukarı