Sıfır araba için serviste değişen dodik değer kaybettirir mi?

Elyidos

Hectopat
Merhaba, dün aracımın plastik dodik kısmını duvara sürttüm. Serviste yenisiyle değiştirdim ancak dodikle beraber kapıdaki plastik boyalı kısımda değişiyormuş. Servis kayıtlarına geçti. Değişim oldugu bu aracın değerini düşürür mü? Fotoğrafları bırakıyorum asagıya;

Tamiri olurmuş ancak yaşadığım yerde plastik tamiri yapabilen yok, değiştirmiş bulundum.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2024-03-31 saat 13.46.54_e97d6a50.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-03-31 saat 13.46.54_e97d6a50.jpg
    289,9 KB · Görüntüleme: 40
  • WhatsApp Görsel 2024-03-31 saat 13.46.48_7cc119a9.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-03-31 saat 13.46.48_7cc119a9.jpg
    208,9 KB · Görüntüleme: 31
Merhaba, dün aracımın plastik dodik kısmını duvara sürttüm. Serviste yenisiyle değiştirdim ancak dodikle beraber kapıdaki plastik boyalı kısımda değişiyormuş. Servis kayıtlarına geçti. Değişim oldugu bu aracın değerini düşürür mü? Fotoğrafları bırakıyorum asagıya;

Tamiri olurmuş ancak yaşadığım yerde plastik tamiri yapabilen yok, değiştirmiş bulundum.

Plastik parçada boya/değişen önemsizdir, fiyata etki etmez. Aracı satacağınız zaman bundan fiyat kırmak isteyen olursa iyi günler diyebilirsiniz.

Vallahi hocam plastik oldugu icin değişmesi daha mantıklı zaten boyayla macunla falan yapılan işlemler içime sinmez ancak servis kayıtlarına geçmesi beni düşündürdü. Şimdiki aklım olsa değiştirmezdim. Çünkü arabamda hasar yoktu cok kücük cizikler vardı dodikte. Bunun serviste iptalini yapamaz mıyız ya da eksperde burasının değiştiği çıkar mı acaba klipsli sonucta ve ön kapıya kadar uzanan bir plastik parçadan bahsediyoruz yani arka kapı eteği komple değişti.

Plastik parçalar değer kaybı yaşatmaz bence, hatta ön arka tamponlar plastik olduğu için boyalı olduğuna bile bakılmıyor. Son sattığımız aracımızın tamponlarını boyattırıp satmıştık çok çizikler sürtükler var diye.

Bende böyle biliyorum ancak alan kişi servis kayıtlarını sorgulatsa işlemli oldugunu görecek. Ne gereksiz bir şey yaptım ya. Bunun iptalini isteyeceğim yarın yaparlar mı acaba?

Neden iptalini istiyorsun, bırak jilet olsun araban. Fotografı kalsın, satarken islem bundan ibaret diye belirtisin olur biter pimpirikli olma bu kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı