Sıfır araç siparişinde bekleme süresi ne kadar?

Rewill216

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. geçen hafta pazartesi günü yetkili Fiat bayisinde sıfır araç siparişi verdik sıraya yazıldık. Egea easy Plus modelinde karar kıldık. İşlemlerimizi yapan personele göre aracın teslim süresi en geç 1 ay içinde olurmuş. Söylediğine göre fabrika araçları ne zaman gönderirse o zaman teslim ediyorlarmış. En geç 1 ay içerisinde teslim olacağı konusunda emin konuştu personel. Hatta duruma göre araçlar erken gelirse daha erken tarihlerde de teslim olabileceği söylendi. Sizce bu söylenilen süre doğru mudur? İnternette araştırdığımda teslim süreleri 5 ay 6 ay gibi sürelerden bahsediliyor. Hatta 1-2 kişiye sorduğumda 1 yıl bile beklersiniz dedi. Sizce bunun doğru olma ihtimali nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bu biraz da şans işi ama dedikleri gibi şeyler olabiliyor. 4-5 ayda aracını teslim alan da var 2-3 haftada da. Bu aralar Fiat'ın teslimat süresi kısaldı diyorlar ama ne kadar doğru bilmiyorum. Bu arada 1.4 benzinli modelini mi aldınız? Çoğu kişi beğenmiyor benzinli Egea'ları.

Arkadaşlar merhaba. Geçen hafta pazartesi günü yetkili Fiat bayisinde sıfır araç siparişi verdik sıraya yazıldık. Egea easy Plus modelinde karar kıldık. İşlemlerimizi yapan personele göre aracın teslim süresi en geç 1 ay içinde olurmuş. Söylediğine göre fabrika araçları ne zaman gönderirse o zaman teslim ediyorlarmış. En geç 1 ay içerisinde teslim olacağı konusunda emin konuştu personel. Hatta duruma göre araçlar erken gelirse daha erken tarihlerde de teslim olabileceği söylendi. Sizce bu söylenilen süre doğru mudur? İnternette araştırdığımda teslim süreleri 5 ay 6 ay gibi sürelerden bahsediliyor. Hatta 1-2 kişiye sorduğumda 1 yıl bile beklersiniz dedi. Sizce bunun doğru olma ihtimali nedir?

Fiat grubunda şu anda sorun yok araç bulunabiliyor.
Satış temsilcisinin dediği doğrudur.

1.4 benzinli modeli aldıysanız ilk 20-30 bin km sürekli yağ çubuğunu kontrol edin yağ eksiltme durumu vardı düzeltildimi bilmiyorum.
2019 ve 2020 1.4 Fire modellerinde bu sorun vardı ve rivayete göre 2020'nin son çeyreğinde bu sorunu ortadan kaldırdılar. Ancak hala bagajında yağ bidonuyla gezen var. Maalesef dediğiniz gibi problemli bir motor ve bu konuda çok fazla şikayet var.

Arkadaşlar merhaba. geçen hafta pazartesi günü yetkili Fiat bayisinde sıfır araç siparişi verdik sıraya yazıldık. Egea easy Plus modelinde karar kıldık. İşlemlerimizi yapan personele göre aracın teslim süresi en geç 1 ay içinde olurmuş. Söylediğine göre fabrika araçları ne zaman gönderirse o zaman teslim ediyorlarmış. En geç 1 ay içerisinde teslim olacağı konusunda emin konuştu personel. Hatta duruma göre araçlar erken gelirse daha erken tarihlerde de teslim olabileceği söylendi. Sizce bu söylenilen süre doğru mudur? İnternette araştırdığımda teslim süreleri 5 ay 6 ay gibi sürelerden bahsediliyor. Hatta 1-2 kişiye sorduğumda 1 yıl bile beklersiniz dedi. Sizce bunun doğru olma ihtimali nedir?
dostum Fiat ı bilmiyorum ama Alman grupların da bu sorun mevcut inşallah en kısa sürede elinize ulaşır arkadaşım bana bugün fabia ya yazıldıklarını söylediler onlarda senin kapıldığın telaş belki gerçekleşir ama fiatta çok sanmıyorum

Markaya, modele, üretim sayısına, üretim yerine ve alım yapılan döneme, donanımlara göre değişir. Fiat Egea modelleri yerli üretim olduğundan daha kısa sürede temin edilebilir muhtemelen, tabii önünde 100 bin araçlık bir sipariş sırası varsa durum değişir. Distribütörün toplu verdiği hazır paket siparişlerde 1 aylık bekleme süresi olabilir, hazır paketlerin dışında bir konfigürasyon istendiyse bu süre uzayabilir.

Alman markalarının özel siparişlerinde de genellikle söylenen süreden biraz daha önce geliyor. Mesela 3-4 aylık süre verildiyse 2.5 ayda gelebiliyor, 6 aylık süre verildiyse 4 ayda gelebiliyor. Benimkilerde böyle olmuştu ama insanların yatırım aracı olarak bulduğu her arabayı piyasadan çekmekle uğraşmadıkları dönemlerde sipariş ettiğim arabalardı. Şimdi olsa belki 5-6 aydan önce özel siparişler gelmeyebilir.

Teşekkürler yorumlarınız için umarım en kısa sürede teslim olur aracımız. Yıllardır alışmışız arabaya, şuan araçsız kalmak çok sıkıntıymış :D

Yeni konular

Geri
Yukarı