Sıfır Bilgi İle Site Kurmak

Hangi dil ile yazacağın, hosting alacağın firmanın verdiği işletim sistemine bağlı.

Windows sistem satarlarsa .NET, Linux ise PHP :)
Aslında tam olarak hosting firmaları ikisinide satar. Satın alım yaparken siz kendi sisteminize göre alım yaparsınız. Hosting alırken ayrıca 7 gün içinde iade hakkınız olduğunu da unutmamak gerekir.

Çok iyi rakam bu peşin ödeniyor sanırım değil mi? Ben hostinger.net.tr üzerinden buldum. Aylık 3.49 TL özellikleri şunlar ayrıca ücretsiz alan adı da veriliyor sanırım.
  • 1 Web site
  • 1 Eposta Hesabı
  • 100 GB Trafik
  • 1x İşlem Gücü & Hafıza
Orada .biz domainlerim barınıyor. Attığınız sitede 48 aylık alım yaparsanız aylık 3.49'a geliyor aslında buda 197TL demek. Aylık alır iseniz 34 TL yapar. Benim dediğim site daha uyguna gelecektir.

Hangisi daha iyi olur dostum?
Bu size kalmış bir şey. Siz PHP biliyorsanız PHP ile devam edin. ASP biliyorsanız ASP.

Hangi programlama alanında daha iyiyseniz, hangi alanda daha az sorun, bug, backdoor varsa onu seçin. Ayrıca Linux sunucular daha uygun fiyatlı olması gerek.

Orada .biz domainlerim barınıyor. Attığınız sitede 48 aylık alım yaparsanız aylık 3.49'a geliyor aslında buda 197TL demek. Aylık alır iseniz 34 TL yapar. Benim dediğim site daha uyguna gelecektir.
Tamamdir inceleyeceğim.
Bu size kalmış bir şey. Siz PHP biliyorsanız PHP ile devam edin. ASP biliyorsanız ASP.

Hangi programlama alanında daha iyiyseniz, hangi alanda daha az sorun, bug, backdoor varsa onu seçin. Ayrıca Linux sunucular daha uygun fiyatlı olması gerek.
Teşekkürler yardımlarınız için.

Ek olarak, bence Wordpress hosting alıp wordpress hosting üzerinden bir alan adı ile site kurmanızdır. Firma size kurulum yapacak ve teslim edecektir. Oradan kendinizi geliştirebilirsiniz. İlk öğrenmeniz gereken şey yedek almak olmalı. Çünkü dene-yanıl yöntemi ile site kuracaksınız.

Herkese iyi forumlar ! Ben .com uzantılı yüzde hesaplayan bir site açmak istiyorum. Ama site açmak için ne gereklidir bilgim yok. Site içeriğini yani yüzde hesaplamayı halledebilirim ama site kurmak için ne gerekli bilmiyorum. Kısaca anlatabilir misiniz ? Gerekli ürünleri en ucuz nereden temin edebilirim?
Çok kaliteli bir şey olmasına gerek yok. Şimdiden Teşekkürler.
Sana bir tavsiye vereyim: yeni başladıysan bu işleri yeni yapanlarla iş yapma. Hosting tavsiyesini verirler gider alırsın merdiven altı bir yerden. Sonra vay efendim site neden kapalı, niye hiç göremiyoruz. Sıfır bilgiyle site açılır her türlü. Biraz araştırma yapmak ve video izlemek gerek. Youtube'da bolca video var. Domain ve hostingi tek firmadan alırsan yönlendirme vs kolay olur. Güzel hostingi öneririm. İşini hakkıyla yapan ender firmalardandır. Veridyen falan da var. Hostingine hazır kurulumlarla bir wordpress kurarsın olur biter ;)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı