Sıfır bilgisayar ilk açılış mavi ekran

BIOS'unuzu güncellemeyi başarabildiniz mi? Evet işlemcinizde bir problem görünmüyor.
Mavi ekran hatası aldınız mı?

Hocam sabaha kadar uğraştım biraz önce uyandım kusura bakmayın ve BIOS'u bir türlü güncelleyemedim. Birazdan tekrar deneyeceğim.

Doğaüstü güçlerimle kopyalanmış minidumpı analiz edemiyorum maalesef.

Berkay bey en iyisi dosyayı upload edeyim ben 😅 birazdan PC'ye geçip size haber vereyim 🙏

Berkay hocam buyurun.

Berkay hocam vaktiniz var mı acaba bakabilir misiniz? Bugün geç döndüğüm içinde k bakmayın bu olay üzerine sabahladım ve epey geç uyandım.

BIOS'unuzu güncellemeyi başarabildiniz mi? Evet işlemcinizde bir problem görünmüyor.
Mavi ekran hatası aldınız mı?

Taha hocam Monster servisine Tecknopat'taki bilir kişilerden BIOS güncellemesi yap tavsiyesi geldi dedim onayladılar ve işlemlere başlıycam. ( iki gündür başlayamadı )
Cok tuhaf biliyor musunuz bunun BIOS'u eski laptopumdaki mavi ekran amerikan BIOS'undan. Açıkcası yıkıldım. D cok cirkin duruyor.

Kusura bakma dün gece dönemedim bazı problemler yüzünden.

WiFi güncellemen söylenmiş, nereden güncellediğini göremediğimden tekrar paylaşıyorum.

Fare dışında USB aygıtı bağlıysa belirt. Memtest yapmışsın sanırım yazdığına göre, onun sonucu nedir? Ayrıca bilgisayarında herhangi bir oyun kurulumu? Kuruluysa ne kurulu? Ek olarak varsa Windows Update güncellemeni yap.

Son durum nedir?

Hocam sabaha kadar uğraştım biraz önce uyandım kusura bakmayın ve BIOS'u bir türlü güncelleyemedim. Birazdan tekrar deneyeceğim.

Berkay bey en iyisi dosyayı upload edeyim ben 😅 birazdan PC'ye geçip size haber vereyim 🙏

Berkay hocam buyurun.

Berkay hocam vaktiniz var mı acaba bakabilir misiniz? Bugün geç döndüğüm içinde k bakmayın bu olay üzerine sabahladım ve epey geç uyandım.

Taha hocam Monster servisine Tecknopat'taki bilir kişilerden BIOS güncellemesi yap tavsiyesi geldi dedim onayladılar ve işlemlere başlıycam. ( iki gündür başlayamadı )
Cok tuhaf biliyor musunuz bunun BIOS'u eski laptopumdaki mavi ekran amerikan BIOS'undan. Açıkcası yıkıldım. D cok cirkin duruyor.
@Berrkay hocamın dediklerini uygulamanız daha doğru olur. Mavi ekran hatası almaya devam ediyor musunuz?

Kusura bakma dün gece dönemedim bazı problemler yüzünden.

Wi-Fi güncellemen söylenmiş, nereden güncellediğini göremediğimden tekrar paylaşıyorum.

Fare dışında USB aygıtı bağlıysa belirt. Memtest yapmışsın sanırım yazdığına göre, onun sonucu nedir? Ayrıca bilgisayarında herhangi bir oyun kurulu mu? Kuruluysa ne kurulu? Ek olarak varsa Windows Update güncellemeni yap.

Son durum nedir?

Şefim Update'leri yaptım, hiç oyun yüklenmedi, devirleri güncelledim açıkçası PC'yi sıfırladım biraz önce bugün servis iletişime geçip BIOS'u güncelleyeceğiz, fare dışında soğutucu ve baseus marka USB port Hub çoğaltıcı kullanıyorum. Ve ilk mavi ekrandan sonra başka hata almadım. BIOS güncelleyip oyun yükleyip 3-4 saatlik kullanım sonucu size tekrar rapor vereyim ben. Bu arada minidump dosyasını sanırım virüslü siteye yüklemişim uyarı cezası aldım raporu verirken onu da tekrardan Yandex'e yüklerim 🙏 ilgin için çok teşekkürler. En iyisi sağlıklı bir rapor tutayım ben 😊 haber vereceğim size.

Tamamdır. Aldığın hata da anlık oluşan bir hata muhtemelen. BIOS'u güncelledikten sonra alırsan haber verirsin.

@Berrkay hocamın dediklerini uygulamanız daha doğru olur. Mavi ekran hatası almaya devam ediyor musunuz?
Berkay bey hayır ilk hatadan sonra hiç hata almadım. Dediğiniz gibi bios üzerine uğraşıyorum dosyalarını paylaşacaklar bugün tarafımla. Aslında dün paylaşacaklardı umuttular sanırım ama bugün biosu da güncelledikten sonra artı gta 5 gibi yüksek boyutlu hatta direkt gta 5 i yükleyip uzun süre kullanım testi yapıp size haber vereceğim mutlaka. Berkay hocamla sizinde vaktinizi alıyorum hakkınızı helal edin 🙏

Berkay bey hayır ilk hatadan sonra hiç hata almadım. Dediğiniz gibi bios üzerine uğraşıyorum dosyalarını paylaşacaklar bugün tarafımla. Aslında dün paylaşacaklardı umuttular sanırım ama bugün biosu da güncelledikten sonra artı gta 5 gibi yüksek boyutlu hatta direkt gta 5 i yükleyip uzun süre kullanım testi yapıp size haber vereceğim mutlaka. Berkay hocamla sizinde vaktinizi alıyorum hakkınızı helal edin 🙏
Ne mutlu sevindim, umarım bir daha mavi ekran almazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı