Sıfır Egea ne zaman alınmalı?

Fabrika verilerinde bile arada 3 sn fark var 0-100 konusunda, nasıl daha seri açıklar mısınız?

İki aracı da kullandım. Bu arada FD6 kasanın şanzımanı daha iyi. FC5'ten biraz daha seri zaten aynı motor olmasına rağmen.

1.6 Corolla cvt şanzımanla fabrika verisi 10.2 saniye manuel versiyonu 9.7 saniye.
1.6 2020 Civic 11.5 saniye özellikle yokuşlarda Corolladan çok daha geri kalıyor.

1.5 Corolla için performanslı diyemem eğer siz onu diyorsanız kaldı ki ben de onu tercih etmedim yakıt olarak çok çok daha iyi Civicten ama performans olarak kötü hele kalkışta hantal kalıyor.

2021 C Elysse 1.5 BlueHdi 100Hp 254 tork rampada basar geçer. Deli gider, amma durmaz. Bir de tenekedir. 120 üstüne çıkmayın. Sonra beyaz ışıktan gözleriniz kamaşır🤣🤣

1.6 corolla cvt şanzımanla fabrika verisi 10.2 saniye manuel versiyonu 9.7 saniye.
1.6 2020 civic 11.5 saniye özellikle yokuşlarda corolladan çok daha geri kalıyor.

1.5 corolla için performanslı diyemem eğer siz onu diyorsanız kaldı ki ben de onu tercih etmedim yakıt olarak çok çok daha iyi civicten ama performans olarak kötü hele kalkışta hantal kalıyor.

Civic otomatik 10.3 sn, yokuşlarda gaz vermediğin için geri kalıyor, araç atmosferik ve VTEC var, 4000 ve üstü devirlerde yokuşlarda gayet güzel ivmeleniyor.
O zaman Turbo Civic de 8.2 sn.

Ayrıca arkadaş 1.6 değil 1.33 Corolla baktığını söyledi.

10 küsür yaşında bir Civic rakiplerin, e göre çok daha sorunsuz, turbosunun olmaması hem LPG ile mükemmel bir uyumla çalışmasını sağlıyor hem de birçok turbo sorununu yaşamanızı sağlıyor ve performansı da turboyu pek aratmıyor. Dediğim gibi performans istiyorsanız yüksek devir çevirmesi şart.

Ayrıca verdiğiniz bilgilerde hata var.

1.6 yeni kasa Corolla (2018 model)

ŞanzımanMultidrive S / VT Vites / Önden Çekiş
Hızlanma 0-100 km/saat11,1 sn
Azami Sürat190 km/saat

Eski kasa 1.6 Corolla (2009 model ) CVT
ŞanzımanOtomatik / 4 Vites / Önden Çekiş
Hızlanma 0-100 km/saat11,6 sn
Azami Sürat175 km/saat

2020 1.6 CVT Corolla

Motor Gücü132 hp
ŞanzımanCVT / Önden Çekiş
Hızlanma 0-100 km/saat10.2 sn
Azami Sürat190 km/saat

FD6 Civic 2006-2011

ŞanzımanOtomatik / 5 Vites / Önden Çekiş
Hızlanma 0-100 km/saat10,3 sn
Azami Sürat192 km/saat

Son düzenleme:
Örnek vereyim ayı fiyat çerçevesinde 3 tane araç koyuyorum;
İkinci el aldığınızda kilometre ve sorunsuz binebileceğimi düşündüğüm model Corolla oluyor tek eksisi bence motoru ama yıl, görsellik ve kilometre de avantajı var. Bu 3 modelden başka model de düşünmüyorum araştırmıyorum daha doğrusu.

Örnek vereyim ayı fiyat çerçevesinde 3 tane araç koyuyorum;
İkinci el aldığınızda kilometre ve sorunsuz binebileceğimi düşündüğüm model Corolla oluyor tek eksisi bence motoru ama yıl, görsellik ve kilometre de avantajı var. Bu 3 modelden başka model de düşünmüyorum araştırmıyorum daha doğrusu.
Araç işi biraz da zevk meselesi. Ben Corolla'nın bu kasasının hiçbir şeyini sevmiyorum, tasarımı, performansı, malzeme kalitesi vs. Focus da çok sattım zamanında onu da sevmiyorum.

FD6 otomatik tercih ederdim ben olsam ama Corolla da yaşından dolayı mantıklı.

Geri
Yukarı