Sıfır HDD bad sector oluşuyor

Fregoudi

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel i5 4460
8+8 1600mhz RAM
RX570 4GB

iPhone 14 Pro Max
Meslek
Öğrenci
Sıfır harddisk alıyorum, bilgisayarıma bağlıyorum ve Steam'den oyun yüklerken disk yazma hatası alıyorum. Hatta bazen disk çıkarılmış gibi görünüyor, yeniden başlatınca düzeliyor. HDD sentinel ile tarama yapıyorum ve bad sector çıkıyor. Bunu ikinci kez yaşıyorum, neden olduğunu bilen var mı?

Not: PSU ya da SATA kablosundan kaynaklanıyor olabilir mi?

Son düzenleme:
Sıfır harddisk alıyorum, bilgisayarıma bağlıyorum ve Steam'den oyun yüklerken disk yazma hatası alıyorum. Hatta bazen dik çıkarılmış gibi görünmüyor, yeniden başlatınca düzeliyor. HDD sentinel ile tarama yapıyorum ve bad sector çıkıyor. Bunu ikinci kez yaşıyorum, neden olduğunu bilen var mı?

Not: PSU'ya da SATA kablosundan kaynaklanıyor olabilir mi?

Marka model ne?

PSU veya SATA kablosu ile alakalı değildir. Üretim hatası veya taşıma sırasında aldığı darbe sebebiyle fiziksel hasar oluşmuştur. Yani ürünün özelliği gereği onu kullanılmaz hale getirmiş. İade edin veya servise gönderin.

Bunu aldım. Anakartım sata 2 olduğu için sıkıntı etmedim, önceki aldığım ise daha yüksek fiyatlıydı ama marka model hatırlamıyorum.
CrystalDıskInfo programı ile diskin kaç kez açılıp kapandığını ve ne kadar veri yazdığını görebilirsiniz. Bahsi geçen HDD'nin şu anda üretilmediğini okudum, ikinci el olması muhtemel.

CrystalDıskInfo programı ile diskin kaç kez açılıp kapandığını ve ne kadar veri yazdığını görebilirsiniz. Bahsi geçen HDD'nin şu anda üretilmediğini okudum, ikinci el olması muhtemel.
HDD sentinel üzerinde cihazın kaç saat aktif kaldığı yazıyor yani ilk kullanıcısı benim. Ama söylediğiniz programa bakacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı