Sıfır Kulaklık cızırtılı ses veriyor

PS1K0

Hectopat
Yeni sıfır kulaklık aldım jakı takıyorum bilgisayara ve cızırtı sesi veriyor. Şarkı dinlediğimde ses gayet iyi geliyor fakat boştayken aşırı rahatsız edici bir cızırtı sesi geliyor. Bütün slotlara takmayı denedim ama sorun değişmedi. Aynı şekilde mikrofonu takıp test edeyim dedim ve sadce cızırtı sesi alıyor ben ne kadar bağırsamda sesimi almıyor kayıdı dinlediğimde aşırı yüksek derecede cızırtı sesi geliyor. Bir laptop var evde ondada denedim yine aynı sorunla karşılaştım.
Birde telefonda deniyeyim dedim bu sefer hiçbir sorunla karşılaşmadım ses gayet iyi ve cızırtısız geliyor telefondan.

Sorun neyden kaynaklanıyor anlamış değilim Windows ile ilgili bir sorun olabilir mi? garantiye gönderip 10 gün beklememe gerek var mı?
Kulaklık: Hyperx Cloud Alpha
Ses Yongam: Realtek ALC 1220

Ürünü İtopya üzerinden aldım ve hijyen ürünü olduğu için iade edemiyoruz garantiye göndermelisiniz diye bir bahane uyduruyorlar.

Son düzenleme:
Ses sürücünüz güncelse ses kartınız'da sıkıntı olabilir. Farklı bir ses kartı ile dener misiniz ya da ses kartı olmadan anakart'ın dahili yongası ile. Ayrıca parazit yapıyor olabilir kasanın arka tarafına değil de ön giriş portlarına takın ön portlar da boş olsun mümkünse.

Bende de aynı sorun vardı. Fare ile kulaklık kablosunu kasanın ön tarafına taktığımda cızırtı oluyordu. Fareyi kasanın arkasına kulaklığı ise önüne takınca sorunu çözmüştüm. Belki sende de işe yarar.

Her slota taktım hatta onu geçtim başka bir bilgisayarda bile denedim sorun hala aynı yani benim bilgisayardan oluşan bir arıza yok net eminin. Az önce bilgisayar kapalıyken kulaklığı taktım yine aynı cızıltı geliyor jakı sürtüyorum bilgisayardaki jak girişine cızırtı geliyor takıyorum yine geliyor.
Az önce tekrardan taktım kulaklığı ve bilgisayarı açtım şuan hiç bir cızırtı olmadan ses veriyor bir şey anlamadım bu işten. Fakat hala mikrofon çalışmıyor oda kendiliğinden düzelirmi acaba 😁

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı