Sıfır Seagate harici HDD'nin değerleri normal mi?

Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Seagate Expansion 2TB
Ek Açıklama 2022-04-04 161658.jpg

ek-aciklama-2022-04-04-161957-jpg.1350149

Çalışma süresi 0 saat yazıyor ama okuma hatası oranı, kafa uçuş, çalışılan saat, yazılan ve okunan toplamı ve benzeri gibi değerler neden 0 değil? 181.610.000 saat (decimal gösterim) çalışmış olması normal mi? Bu değerler neden böyle?
Ürün

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2022-04-04 161957.jpg
    Ek Açıklama 2022-04-04 161957.jpg
    122,8 KB · Görüntüleme: 146
Son düzenleyen: Moderatör:
ama okuma hatası oranı, kafa uçuş, çalışılan saat, yazılan ve okunan toplamı ve benzeri gibi değerler neden 0
Okuma hatası ve kafa uçuş değerleri satıcıya özel değerler. Diğer parametreler disk kullanılmadığı için sıfır.
181.610.000 saat (decimal gösterim) çalışmış olması normal mi?
O milisaniye, saniye veya dakikadır. Verileri gösterme değerleriyle çok oynamayın.

Okuma hatası ve kafa uçuş değerleri satıcıya özel değerler. Diğer parametreler disk kullanılmadığı için sıfır.

O milisaniye, saniye veya dakikadır. Verileri gösterme değerleriyle çok oynamayın.
Hocam orda çalışan saniye sayısı yazması gerekmez miydi saat sayısı yerine? 0 saat çalışan diskte nasıl bu kadar yüksek satıcıya özel okuma hatası olabiliyor ki?

Hocam orda çalışan saniye sayısı yazması gerekmez miydi saat sayısı yerine?
Siz verilerin görünme şeklini değiştirdiğini için saniye veya dakika şeklinde. Parametrenin adı zaten diskin kaç saat çalıştığını söylüyor.

0 saat çalışan diskte nasıl bu kadar yüksek satıcıya özel okuma hatası olabiliyor ki?
Öyle değil o. Diski üreten bu parametreleri kendine özel ayarlıyor ve gerçeği yansıtmıyor. Yani okuma hatası 0.

Siz verilerin görünme şeklini değiştirdiğini için saniye veya dakika şeklinde. Parametrenin adı zaten diskin kaç saat çalıştığını söylüyor.

Öyle değil o. Diski üreten bu parametreleri kendine özel ayarlıyor ve gerçeği yansıtmıyor. Yani okuma hatası 0.
Teşekkür ederim hocam yani iade bile aklıma gelmişti gereksiz telaşlandım sanırım😅
Sizce yapmam gereken bir test var mı? Uzun Bad Sector testi yapmalı mıyım diski biraz yıpratarak?

Test yapmanıza gerek yok. Bozulma ihtimali yüksek bir disk daha hızlı bozulmasın.
Bu sefer de aniden tık diye gitmesin hocam içindeki verilerle birlikte?
İnşallah Bad Sector yoktur ama henüz içi boşken tarama yapmak mantıklı mı ya da Bad Sector taraması yapılırken bozuluyor mu? Neden bozulma ihtimali yüksek çok mu kalitesiz bu model acaba

Arkadaşlar ilk defa açtığım ve smart verilerinin ekran görüntüsünü aldığım HDD nasıl 3 defa güç kapalı çıkarma sayısı olmuş olabilir?

Bu normal değil ki ben sağ tıklayıp aygıtı çıkar yaparak çıkartırım bütün flash disklerimi veya aygıtlarımı. Kaldı ki bunu ben ilk defa açtım ve ekran görüntüsünü aldım. Ben açtıktan sonra açma sayısı 6 oldu.

Dayanamadım merak edip uzun bad sector testi yaptım.Çok şükür bitti ve yeşille bitirdi. 2 saatte biter zannediyordum 5 buçuk saat uyuyamadım :D
Ek Açıklama 2022-04-06 075425.jpg

5 buçuk saatlik mumu yeşille kapattı burdan boğaya girebiliriz xd

Bir ara HD Tune'dan uyarı efekti sesi geldi 50 derece olunca, altına HDD'nin karton kutusunu koydum, kutu hemen ısındı, pek işe yaramadı 53 falan oldu. Sonra elimde fayans parçası vardı onu altına koydum düştü 46-47 derecelerde seyretti :D çok ısınmamış bence fazla yıpratmamışımdır

1649221315694.png
Hız grafiği de hızlı taramada oluşmuştu

Son düzenleme:

Geri
Yukarı