Çözüldü Sıfır toplanan i3 12100F ve RX 580 sistem kendi kendine kapanıp açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Atanos

Femtopat
Daha fazla  
0 topladığım sistemi start layınca monitörde BIOS ekranı gelmiyor ve bilgisayar 2-3 dk çalıştıktan sonra kendi kendine kapanıp açılıyor. Sorunu çözmek için RAM'leri, işlemciyi, ekran kartını. Ve SSD'yi çıkartıp taktım ama hiçbir değişiklik olmadı sizce sorun neden kaynaklı.
Sistem özellikleri:
i3 12100F işlemci.
RX 580 ekran kartı.
8 GB 3200MHz (2x) RAM.
H610M anakart.
600W PSU.
512 GB M.2 SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
0 topladığım sistemi start layınca monitörde BIOS ekranı gelmiyor ve bilgisayar 2-3 dk çalıştıktan sonra kendi kendine kapanıp açılıyor. Sorunu çözmek için RAM'leri, işlemciyi, ekran kartını. Ve SSD'yi çıkartıp taktım ama hiçbir değişiklik olmadı sizce sorun neden kaynaklı.
Sistem özellikleri:
i3 12100F işlemci.
RX 580 ekran kartı.
8 GB 3200MHz (2x) RAM.
H610M anakart.
600W PSU.
512 GB M.2 SSD.

Arkadaşlar sorunu çözdük sorun işlemci arızasıymış.
Sistem özellikleri:
i3 12100F işlemci.
RX 580 ekran kartı.
8 GB 3200MHz (2x) RAM.
H610M anakart.
600W PSU.
512 GB M.2 SSD.
psu markanız nedir ?psuda bir sorun olabilir

Sorunun PSU da olma ihtimali yüksek. Veyahut anakarttan kaynaklı bir sorun da olabilir. Kapanıp açma sorunlarının genel muhattabı bu iki parça oluyor.

Hocam hiç mi ekran gelmiyor? Hep siyah ekranda mı yani. Eğer öyleyse RAM'lerin ucunu (pin kısmını) silgiyle hafif bir şekilde silip, BIOS pilini tak çıkar yapıp ( 5 dakika çıkık dursun sonra tak ) deneyin bakalım. RAM'lerin ucunu silgiyle silerken dikkat et zarar verme RAM'e.

Hocam hiç mi ekran gelmiyor? Hep siyah ekranda mı yani. Eğer öyleyse RAM'lerin ucunu (pin kısmını) silgiyle hafif bir şekilde silip, BIOS pilini tak çıkar yapıp ( 5 dakika çıkık dursun sonra tak ) deneyin bakalım. RAM'lerin ucunu silgiyle silerken dikkat et zarar verme RAM'e.
Ramlari tak çıkar fln yaptım sorun çözülmedi bide farklı bı Ram takmayı deneyeceğim

psu markanız nedir ?psuda bir sorun olabilir
Zoko 600W 80 PLUS

Sorunun PSU da olma ihtimali yüksek. Veyahut anakarttan kaynaklı bir sorun da olabilir. Kapanıp açma sorunlarının genel muhattabı bu iki parça oluyor.

Dediklerimi yaptınız mı hocam?
Şuan maalesef deneme fırsatım yok yarın deneyeceğim.

Dediklerimi yaptınız mı hocam?
Denedim ama sorun çözülmedi

Arkadaşlar biraz detaylı araştırma yaptıktan sonra sorun sanırsam anakartin bios unun güncel olmamasında yarın bilgisayarciya götürüp bı baktiracaz

Son düzenleme:

Geri
Yukarı