Sıfırdan evde ders çalışma

KeremYanmaz96

Hectopat
Merhaba. Bu yıl 12. sınıfa geçeceğim normal bir öğrenci hayatım var okulum 8.50'de başlayıp 16.10'da bitmektedir. Bende bu sene çok kararlıyım çok fazla derse oturup kafa veremiyorum ama kararlıyım. Bu arada lise hayatımda çok bir şey hatırlamıyorum. Sıfırdan başlamak istiyorum bana nasıl derse başlayıp ya da nereden başlayacağıma okul sonrası ne yapmalıyım nasıl bir ders çalışma hayatım olmalı? Önceliklerim hangi ders olmalı yardımınız için teşekkür ediyorum.

Açığa geç, okul yerine **disiplinli** bir şekilde kütüphaneye git, "okul saatinin yarısı gitsen bile emin ol daha verimli olur". Kararlı ve azimli ol, biryerlere gelirsin. Güncel eğitim sisteminde zamanını öldürme.

Olduğu kadar 1 doğru ile üniversitelere gidenler oluyor. Sırf matematik çalışın vs yazmayacağım hangi derste çok yapabilirim diyorsanız ona yoğunlaşın netleri arttırmaya çalışın iyi puan alamayacağınız malum fakat mezuna bırakarak çok iyi yerlere gelebilirsin seneye.

Merhaba. Bu yıl 12. sınıfa geçeceğim normal bir öğrenci hayatım var okulum 8.50'de başlayıp 16.10'da bitmektedir. Bende bu sene çok kararlıyım çok fazla derse oturup kafa veremiyorum ama kararlıyım. Bu arada lise hayatımda çok bir şey hatırlamıyorum. Sıfırdan başlamak istiyorum bana nasıl derse başlayıp ya da nereden başlayacağıma okul sonrası ne yapmalıyım nasıl bir ders çalışma hayatım olmalı? Önceliklerim hangi ders olmalı yardımınız için teşekkür ediyorum.

17 gibi eve varcaginizi tahmin edersek gunde 17.30 ile 21.30 arasi calismak mantikli olabilir. Ayrica telefonunuzu tusluya cevirmek mantikli olacaktir. Her gun 10 sayfa olsa bile kitap okuyun. Ders calisirken her 45 dakikada 5-10 dakikalik mola veriniz.
NOT Sorumluluk almiyorum.

Olduğu kadar 1 doğru ile üniversitelere gidenler oluyor. Sırf matematik çalışın vs yazmayacağım hangi derste çok yapabilirim diyorsanız ona yoğunlaşın netleri arttırmaya çalışın iyi puan alamayacağınız malum fakat mezuna bırakarak çok iyi yerlere gelebilirsin seneye.
Dusundurucu bir fikir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi alandan sınava girmeyi planladığınızı ve hedefinizi söylerseniz hangi derslere öncelikli çalışmanız gerektiği konusunda daha iyi fikirler verilebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı