Sıfırdan evden ders çalışmak

xConquer

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ben ortaokula liseye hiç gitmedim şu anda açıktan lise okuyorum sadece ve sıfırdan bilgisayardan ders çalışmak çok uğraşmak istiyorum. Nasıl yapabilirim? Sanırım hiç öyle video yok :( 6. 7. sınıf konularını sıfırdan öğrenmek istiyorum. Mesela nasıl olacak önerdiğiniz bir video kanal var mı?

Hocam, saglam bi set cekin. YT'den gireceksiniz calismaya. Konu calisip, testini cozup bir sonraki konuya gecip, ara ara tekrar edeceksiniz. Dolap hesabimda TYT-AYT icin nispeten ucuz kitaplar var. YouTube'dan izleyerek calisacaksiniz. Once TYT seviyesine gelmeniz lazim -> 6-9 ay alacaktir. Bu sene olmasa da seneye univeriste okuyacak duruma gelebilirsiniz. Dolap hesabim @deepmachine, dershane kitap serisi. Once TYT ama unutmayin hocam.

Hocam sizin işin 1 senede biteceğini sanmıyorum. İki sene baya bir çalışmanızda fayda var. 1 seneye sığdıracaksanız da en az 6 saat ayırın günde.

nereden başlayacağımı bilsem 5 yıl çalışıcam reis
4 işlemi öğren sonra 5. sınıf konu anlatımı kitaplarından başla. Bu arada ilkokul 4'de öğretilen bazı terimlere yabancı olabilirsin araştırarak git. Günde 6 saat ayır her ay 180 saat içinde 1 ortaokul sınıfı bitir 8'e gelince günde 5 saat 2 ay dan ilerle böylece 5 ay içerisinde araştırarak öğrenerek gidersen ortaokulu bitirirsin . Lisede tek kaynak gidemezsin o yüzden kaynak+ sanal bir ders uygulaması örneğin doping hafıza gibi araştır iyisinden al. Onların gösterdiği müfredatı kitaptan takip et böyle liseyi de bitirirsin. Üniversite hakkında henüz tecrübe edinmedim:)

Yeni konular

Geri
Yukarı