Sıfırdan Hyprland nasıl kurulur?

Bash:
if [ -z "${DISPLAY}" ] && [ "${XDG_VTNR}" -eq 1 ]; then
  exec Hyprland
fi

/etc/profile veya ~/.profile dosyasına bunu kaydedin.
Yok hocam, böyle bir şey istemiyordum aslında. Giriş ekranı olsun istiyorum, XFCE'deki gibi mesela. Nasıl yapıyorlar onu? LightDM vs. kurarak diye biliyorum ben ama nasıl konfigüre edebilirim onu bilmiyorum.

GitHub - NoiSek/Aether: A sleek ArchLinux login manager for lightdm-webkit. ( lightdm-webkit-theme-aether ) Lightdm ile herhangi bir problem yaşatmadan giriş yapılabiliyor, sddm ve gdm içinde giriş yapıldığı belirtilmiş, lightdm i ben denedim ve çalışıyor.
Sadece lightdm yüklesem olur mu?

Yok hocam, böyle bir şey istemiyordum aslında. Giriş ekranı olsun istiyorum, XFCE'deki gibi mesela. Nasıl yapıyorlar onu? LightDM vs. kurarak diye biliyorum ben ama nasıl konfigüre edebilirim onu bilmiyorum.

Sadece lightdm yüklesem olur mu?
Lightdm ve herhangi bir greeter kurmaniz gerekiyor.
Lightdm-mini-greeter oneririm, benim hosuma gitmisti.

Lightdm ve herhangi bir greeter kurmaniz gerekiyor.
Lightdm-mini-greeter oneririm, benim hosuma gitmisti.
Ah, aşık oldum resmen. Böyle bir şeyin varlığını bile bilmeyip direkt sadece gtk kullanmışım. Çok teşekkürler.

Konfigüre etmem gerekmiyor bu arada değil mi?

Ah, aşık oldum resmen. Böyle bir şeyin varlığını bile bilmeyip direkt sadece gtk kullanmışım. Çok teşekkürler.

Konfigüre etmem gerekmiyor bu arada değil mi?
Konfigure etmeniz gerekiyor ama cok basit.
Sadece giris yapilacak kullanicinin adini ve baslatilacak WM'i sececeksiniz. Onun disinda renkleri falan da degistirebiliyorsunuz.

Konfigure etmeniz gerekiyor ama cok basit.
Sadece giris yapilacak kullanicinin adini ve baslatilacak WM'i sececeksiniz. Onun disinda renkleri falan da degistirebiliyorsunuz.
Hocam /etc/lightdm/lightdm.conf üzerinden lightdm-mini-greeter yaptım fakat hala daha failed to start light display manager hatası alıyorum. Nasıl çözebilirim?

Nerede aliyordunuz o hatayi?
Systemd başlatırken alıyorum. CTRL+ALT+F2 yapınca tty'ye erişip oradan lightdm-gtk-greeter kurunca düzeliyor. Sanırım lightdm-mini-greeter'ın wayland desteği yok.

(greeter-session değiştirmeme rağmen olmuyor)

Ah, şimdi de pipewire'da sıkıntı çıkmaya başladı. Firefox üzerinden ses gelmiyor, sadece konfigüre etmem lazım. Oradan kendi kulaklığı seçtiğimde sorun çözülecek ama nasıl yapacağım? Pipewire'ın pamixer gibi bir uygulaması var mı?

Sorunu pavucontrol kullanarak çözdüm ama pipewire kullanıyorum, sorun çıkarır mı?

Son düzenleme:
Systemd başlatırken alıyorum. CTRL+ALT+F2 yapınca tty'ye erişip oradan lightdm-gtk-greeter kurunca düzeliyor. Sanırım lightdm-mini-greeter'ın wayland desteği yok.

Greeter'larin wayland ile alakasi oldugunu dusunmuyorum, farkli bir sorun var.

Ah, şimdi de pipewire'da sıkıntı çıkmaya başladı. Firefox üzerinden ses gelmiyor, sadece konfigüre etmem lazım. Oradan kendi kulaklığı seçtiğimde sorun çözülecek ama nasıl yapacağım? Pipewire'ın pamixer gibi bir uygulaması var mı?

Sorunu pavucontrol kullanarak çözdüm ama pipewire kullanıyorum, sorun çıkarır mı?
Cozulduyse sorun cikmaz.

Geri
Yukarı