Sıfırdan İngilizce Nasıl Öğrenilir?

alohi

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kitap biliyorsanız kitabın adını yazın veya taktik biliyorsanız onu da yazın. Kısacası bu konuyla ilgili bildiğiniz herşeyi yazın. Biri hariç yabancı dizi izle demeyin. (Bu arada sıfırden dediysem sağlam bir ingilizce öğrenmek için yoksa ben de biliyorum birazcık.)

Kursa gitmeni tavsiye ederim. Kursa gitmeden biraz zor olur. Alt yazılı film izlemeni öneririm. Etkisi oluyor. Sürekli pratik ve tekrar yap. Basit cümleleri çevirmeye çalış. Kelime ezberle. Bilen birisi var ise onun ile pratik yap. Az bile olsa pratik yapmak çok önemli. Oturduğun yerde belediyelerin ücretsiz kursları olabilir. Onlara katıl. Senin için temel oluşturur. İstanbul' da oturuyor isen ücretsiz İSMEK kursları var. Katılmanı öneririm. Başarılar dilerim.

Piyasada en temel kitaplar var en başta İrem yayıncılıktan Smart grammer sonra kare yayınları Enjoy 1 ve 2.

Ben belli bir yaştan sonra yurtdışı eğitimi alınmadan çok sağlıklı bir yabancı dil öğrenilebileceğini sanmıyorum. Yani yurtdışında hiç bir kursa gitmeden yaşasanız yine öğrenirsiniz, insan orada kendini öğrenmeye mahkum bırakıyor. Herkes etrafında farklı bir dil konuşurken senin bilmemen olmuyor, küçük bir bebeğin konuşmaya başlaması gibi düşünebiliriz.

Umarım ''Altyazılı yabancı film izle'' tavsiyesini veren arkadaşlardan önce yetişmişimdir. İlk önce dil kursuna gideceksin, kelime dağarcığını geliştireceksin, yakaladığın turistlerle ufak çaplı diyaloglar kuracaksın ve en sonunda aksanını geliştirmek ve kelimeleri pekiştirmek için yabancı film, dizi gibi şeyleri izleyeceksin. Hiçbir şey bilmeden yıllarca yabancı film izleyin, 1 adım öteye gidemezsiniz.

Daha çok kelimeye dayanıyor. Cümleyi rahatça kurabilecek seviyede İngilizceye sahip de olsam kelimeden çok kaybediyorum mesela. Onun dışında filmlerdeki kalıp cümlelerden epey şey öğrendim. Ancak bu demek değildir ki filmlerden dil öğrenilir. Kesinlikle böyle bir şey yok. Benimki ilkokula dayanıyor. Orada birkaç şey öğrendim. Size önerim kurs olacaktır. Belli bir seviyeden sonra olay pratiğe dayanıyor zaten. Sonrasında bol bol konuşmanız gerekecek. :)

Mesela yabancı arkadaşlarımla mesajlaşırken cümleyi yanlış da kursam anlıyorlar. Onlar yanlış yazdığında da hatayı fark etsem de anlıyorum. Tabi bu kadarının yeterli olduğunu sanmam.

Bir de bir arkadaşım öğrenci değişim programıyla bir sene Amerika'da yaşadı. En üst seviyede İngilizce konuşabiliyor. Dilden kopmamak için sürekli roman okuduğunu söylüyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı