Sıfırdan İngilizce öğrenmek

Akfortisev

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, biliyorsunuz ki maalesef evlerimizde oturuyoruz. Ben yıllardır İngilizce'yi bilmeyen birisiyim. Devam eden okul hayatımda bile İngilizce derslerini kopya ile geçtim ve madem böylesi bir süreç içerisinde evde boş boş oturuyorum bir şeyler yapmalıyım diye düşündüm. Sıfırdan İngilizce öğrenmek istiyorum ama nasıl öğreneceğimi nereden başlayacağımı bilmiyorum. Yardımcı olursanız şimdiden teşekkür ederim.

Bence internetten buldugun 2. sinif derslerinden baslayarak sinif sinif ilerle. Lise'ye geldiginde ise komple dersleri birakip yabancilarla chatlesmeye basla.

Selam arkadaşlar, biliyorsunuz ki maalesef evlerimizde oturuyoruz. Ben yıllardır İngilizce'yi bilmeyen birisiyim. Devam eden okul hayatımda bile İngilizce derslerini kopya ile geçtim ve madem böylesi bir süreç içerisinde evde boş boş oturuyorum bir şeyler yapmalıyım diye düşündüm. Sıfırdan İngilizce öğrenmek istiyorum ama nasıl öğreneceğimi nereden başlayacağımı bilmiyorum. Yardımcı olursanız şimdiden teşekkür ederim.

Bir tane İngilizce Türkçe sözlük bir de İngilizce kitap alın altını çize çize sözlükten bakarak kelime haznenizi geliştirebilirsiniz ama zahmetli olur veya YouTube'dan rehber videoları vardır illaki onları izleyebilirsiniz veya İngilizce film izleyin alt yazılı bir de kağıt kelime yakalamaya çalışın bir zaman sonra altyazıyı kapatıp deneyin ilerlemenizde yardımcı olur hem telafuz da hem yazılışını öğrenmeye çalışmış olursunuz ikinci olarak kendinize bir yol belirleyin il gramer mi kelime mi ona göre ya kelime haznenizi genişletin ya da kuralları gramerleri öğrenin.
Bence internetten buldugun 2. sinif derslerinden baslayarak sinif sinif ilerle. Lise'ye geldiginde ise komple dersleri birakip yabancilarla chatlesmeye basla.

Chat iyi fikir ama konuşmada sıkıntı yaşayabilir bir zaman sonra.

Kelime ezberi sorun değil. Yani şöyle sorun değil dediğiniz gibi dizilerden falan kelimeleri duyarak veya merak ettiğim kelimeyi bakarak bulabilirim ama mantığını öncelikle öğrenmem lazım. Teşekkürler
Evet mantıklı aslında zaten mantığını öğrendikten sonrasında oyunlardan konuşmaya çalışa çalışa falan anlarım

Kelime ezberi sorun değil. Yani şöyle sorun değil dediğiniz gibi dizilerden falan kelimeleri duyarak veya merak ettiğim kelimeyi bakarak bulabilirim ama mantığını öncelikle öğrenmem lazım. Teşekkürler

Evet mantıklı aslında zaten mantığını öğrendikten sonrasında oyunlardan konuşmaya çalışa çalışa falan anlarım
Bura'dan başlayabilirsiniz, ve sonra ingilizce hocanıza danışırsınız "nasıl ilerletebilirim" diye.

Ben İngilizce’yi bir süre sonra tamamen internet meme’lerinden geliştirmeye başladım. Çünkü bir kelimeyi sözlükten öğrenme başka meme’den başka. Kelimeyi görünce aklına o meme geliyor ve üstüne güldüğün için daha iyi hatırlıyorsun ve komik olması için de anlamlandırman gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı