Sıfırdan Java backend öğrenmek doğru mu?

Hocam bir yol haritası falan çıkarmanız daha iyi olur, o yol haritasına göre öğrenmeye başlayın ve temel şeyleri biraz araştırın böyle bodoslama girince hiçbir yol alamıyor insanlar.

Tavsiyem aklınızda bir şey varsa bunu chatgptnin kod şeklinde yapmasını isteyin sonra da kodda anlamadığınız yerleri tekrar chatgptye sorun detaylı bir şekilde sorduğunuz şeyi açıklayacaltır.

Öğrenme aşamasında chatgpt kullanmayın. İnanın yapmak istediğiniz bir şeyi kendi çabanızla başarınca yaptığınız işe ilginiz daha çok artıryor. Kendi kendinize yaptığınız bir şey çalıştırmayı başardığınızda hissedeceğiniz duygu çok önemli sizin için. Ben böyle düşünüyorum.

Sıfırdan hiçbir yazılım bilgisi olmadan Java backend öğrenmek doğru mudur?
İlk önce Java fronted öğrenmek gerekmiyor mu?
Merhaba, önce biraz yazılım öğrenseniz daha iyi olmaz mı yani kodlar ne işe yarar, nasıl çalışır, ne gibi komutlar verebilirim bilgisayara vb.

İlaveten Java frontend olarak ne kastettiğinizi tam anlamadım, benim bildiğim kadarıyla web arayüzüne frontend deniyor, desktop uygulamalarında dillerin standart labelları, buttonları, checkboxları vs ile yapılan arayüz frontend olarak değerlendirilmiyor, html, css, js vs. teknolojiler frontend olarak geçiyor. Javada da frontend için Vaadin gibi dünyada pek bilinmeyen ve kullanılmayan saçma frameworkler gerekiyor, yani Java aslında frontend dili değil.

Javada da frontend için Vaadin gibi dünyada pek bilinmeyen ve kullanılmayan saçma frameworkler gerekiyor, yani Java aslında frontend dili değil.
JSP den bahsediyor olabilir. Eskiden az da olsa popülerdi fakat eskidi artık, yeni projelerde kullanılmıyor.

Sıfırdan hiçbir yazılım bilgisi olmadan Java backend öğrenmek doğru mudur?
Amacın o ise neden yanlış olsun. Amacın belli, ne yapacağın da belli. Çıkar bir yol haritası ve buradan devam et.
Java backend tarafında kullanılan popüler bir teknoloji. Server tarafında güzel işler çıkartabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı