C/C++ öğrenmek doğru mu?

C ile yapay zekaya girmek oldukça mantıksız bir hareket tabii. Yapay zekanın oldukça fazla karışık bir çalışma prensibi var. Python ile yapay zekanın nasıl çalıştığını öğrendikten sonra Java veya C++ ile nesneye yönelik bir nöral ağ oluşturabilirsin. Zamanla gelişirsin tabii bu konuda fakat kısa sürede tamamen yapay zeka ile çalışan şeyler yapabileceğini bekleme derim.

Ayrıca C ve C++ programlamanın asla değişmeyecek yapı taşları olduğu için öğrenmen sana bir şey kaybettirmez. Yapay zeka için Python ile başlayıp bir süre Torch ve Keras gibi kütüphaneler ile oyalanman daha mantıklı.
Yani yapay zeka kodlayabilmek için Python mı bilmem gerekiyor?

Size tavsiyem ilk başlıyorsanız pythondan başlayıp programlama dillerinin yapısını öğrenin. C++ başlarsanız hızlı pes edebilirsiniz. Kendinizi fazla zorlamadan yavaş yavaş öğrenin.
Yeni başlayacak birinin önceliğinin hız yerine erişilebilirlik ve topluluk desteği olduğunu düşünüyorum.
Arkadaşlar, şu anda Python ile başlayıp C/C++'a geçmem yanlış mı?

Size tavsiyem ilk başlıyorsanız pythondan başlayıp programlama dillerinin yapısını öğrenin. C++ başlarsanız hızlı pes edebilirsiniz. Kendinizi fazla zorlamadan yavaş yavaş öğrenin.
Zaten Python ile başlayacağım. Ben ilerisi için soru sordum. Yapay zeka için C/C++ uygun değil yani. Ama raspberry için uygun galiba.

Yani yapay zeka kodlayabilmek için Python mı bilmem gerekiyor?
Yapay zekanın çalışma prensibini bilmeden yapay zeka kodlayacağını düşünüyorsun. Bu yargıyı önce yok etmemiz gerekiyor. Yapay zeka dediğin alan çok büyük. Günümüzde şirketler bu alanda geliştirme yapmak için milyon dolarlar harcıyor. Sen yazılımı hemen yapay zeka yapabilmek için öğrenmek istiyorsun.

Python yapay zeka ile uğraşmayı en kolay hale getiren dil. Yapay zeka kütüphaneleri C ve C++ ile yazılıyor fakat C bilen herkesin yazabildiği kütüphaneler değil. Nasıl her C bilen işletim sistemi yazamıyorsa aynı şey yapay zeka için de geçerli.

C ile yapay zeka yazmak istersen günlerce makaleler okuman ve yapay zekanın nasıl çalıştığını en dipten anlaman gerekiyor. Kullanacağın kütüphanenin dökümanlarını vs. kısaca bayağı uğraştırıcı bir iş.

Yapay zeka kodlamak için C/C++ uygun değil mi yani?
Hocam hala aynı şeyi yapıyorsunuz. Sizin için C ile yapay zeka kodlamak uygun değil. Yeni başlayan biri C ile yapay zekayı ancak 1-2 yıllık tecrübe kazandıktan sonra başarabilir.

Zaten bende C++'ı hızından dolayı seçtim.
Python dilinde kullanacağınız yapay zeka kütüphaneleri C++ ile yazıldı. Yani sen sadece Python üzerinden C++ tabanlı olan kütüphaneye emir veriyorsun. Performansında düşme olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı