Sıfırdan matematik kaç ayda öğrenilir?

Alanda alana değişir.
Veri bilimi, veri madenciliği, makine öğrenmesi yani yapay zekanın alt konuları için biraz yüksek matematik bilgisi gerekir.

Oyun programlamak içinde koşul ve şart bilmek, iyi ayarlamak gerekir. Mesela canı 0 ise düşmanlar ölsün. Yada anahtar varsa bu kapıdan geçebilsin.

Web programlama için mesela front end kısmı için sözel zeka önemli aslında. Backend içinde sayısal zeka önemlidir.

Doğrudan matematik öğrenmek yerine mesela ne programlıyorsan onunla ilgili formülleri ve gidişatı o an öğrenmek daha anlamlı olur.

Örneğin kNN (karşı yakın komşu) sınıflandırma algoritması ile verileri eğitirken o an öklid uzaklığını falan araştırıp öğrenmiştim ve verileri öyle eğitmiştim.

Son düzenleme:
Alanda alana değişir.
Veri bilimi, veri madenciliği, makine öğrenmesi yani yapay zekanın alt konuları için biraz yüksek matematik bilgisi gerekir.

Oyun programlamak içinde koşul ve şart bilmek, iyi ayarlamak gerekir. Mesela canı 0 ise düşmanlar ölsün. Ya da anahtar varsa bu kapıdan geçebilsin.

Web programlama için mesela front end kısmı için sözel zeka önemli aslında. Backend içinde sayısal zeka önemlidir.

Doğrudan matematik öğrenmek yerine mesela ne programlıyorsan onunla ilgili formülleri ve gidişatı o an öğrenmek daha anlamlı olur.

Örneğin knn (karşı yakın komşu) sınıflandırma algoritması ile verileri eğitirken o an öklid uzaklığını falan araştırıp öğrenmiştim ve verileri öyle eğitmiştim.

Mobil programlama için nasıl hocam?

Geri
Yukarı