Sıfırdan nasıl TYT çalışmalıyım?

mrtcN0

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba

Seneye 11. Sınıfa geçiyorum ve TYT kısmında sıfırım. Pandeminin getirileri yüzünden bende bir gevşeme oldu ve 9 ve 10. sınıfları boş geçtim. Sadece sınavlara 1 hafta kala çalıştım bu kadar.

Hazır yaz gelmişken sabahları erkenden kalkıp günde 2-3 saat çalışmak istiyorum. Bu sayede 9-10. sınıfta ki eksikliğimi ortadan kaldırmak istiyorum. Kendime inancım tam ama nasıl yapacağımı bilmiyorum.

TYT'de kaç konu var bilmiyorum ama bildiğim konu sayısı 3 ya da 4'ten fazla değildir.

Ben önce 9. sınıf konularını bitirmeyi düşünüyorum ama yanılıyor da olabilirim. Bu konuda sizlerden fikir ve destek bekliyorum.

Hangi videoları izlemeliyim, hangi kaynaklarla temelimi atmalıyım bunlar hakkında tek bir fikrim yok.

Lütfen bana yardım edin arkadaşlar. Çok zor durumdayım. Çok pişmanım keşke zamanında halletseymişim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler, iyi ki varsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba

Seneye 11. Sınıfa geçiyorum ve TYT kısmında sıfırım. Pandeminin getirileri yüzünden bende bir gevşeme oldu ve 9 ve 10. sınıfları boş geçtim. Sadece sınavlara 1 hafta kala çalıştım bu kadar.

Hazır yaz gelmişken sabahları erkenden kalkıp günde 2-3 saat çalışmak istiyorum. Bu sayede 9-10. sınıfta ki eksikliğimi ortadan kaldırmak istiyorum. Kendime inancım tam ama nasıl yapacağımı bilmiyorum.

TYT'de kaç konu var bilmiyorum ama bildiğim konu sayısı 3 ya da 4'ten fazla değildir.

Ben önce 9. sınıf konularını bitirmeyi düşünüyorum ama yanılıyor da olabilirim. Bu konuda sizlerden fikir ve destek bekliyorum.

Hangi videoları izlemeliyim, hangi kaynaklarla temelimi atmalıyım bunlar hakkında tek bir fikrim yok.

Lütfen bana yardım edin arkadaşlar. Çok zor durumdayım. Çok pişmanım keşke zamanında halletseymişim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler, iyi ki varsınız.
9. Sınıf konularını kesinlikle bitir öncelikle. TYT'de genelde 9 ve 10 temelli sorarlar diye söylüyorlar bizim öğretmenler.

1 Temmuz itibarı ile bütün 9.sınıf ve 10.sınıf derslerin konularını baştan sona çalış. Okul açıldığında sınav çalışmaya pek şansın olmayacak ve seneye bu günlerde hem TYT hem AYT çalışmaya başlayacaksın çünkü.

Eğer problem ve paragraf sorusu çözerken sorun yaşıyorsan her gün 15 paragraf, 15 de problem sorusu çöz. Konu eksiğin çok fazla olduğu için konu çalışmayı da ihmal etme. Benim tavsiyem ilk olarak fizik, kimya ve biyolojiyi halletmen yönünde. Günde 3 saatini ayırsan muhtemelen 40 günde biter. Sonrasında da TYT matematik ve dil bilgisi çalışırsın.

Geri
Yukarı