Sıfırdan TYT & AYT yetişir mi?

SAY/EA/SOZ/DİL hangisinden hazırlanıyorsunuz?

Merhaba, hayırlı akşamlar. Arkadaşlar bir 11.sınıf öğrencisinin sıfırdan başlayarak TYT & AYT'yi bitirip sıralama yapma ihtimali var mı?

Senin gibi bir 11.sınıf öğrencisi olarak kendi izlenimlerimi sana aktarmaya çalışayım. Biraz uzun bir yazı olacak fakat yazdıklarımın sana faydası dokunacağından adım gibi eminim. Kendim üzerimden açıklayacağım ve bir sayısalcı olduğunu var sayacağım. Açıkçası ben son 1.5 aydır kendimi acayip sıkmaya başladım. Gerek AYT konularında olsun, gerek TYT fen olarak(fen netim 3-5 arasıydı.).özellikle bu 15 tatilde kendimi AYT konularında acayip sıkıp 25 olan netimi 45-50 civarına kadar çektim yani 2 katına, TYT fen için de bilgi sarmal 25x20 fen denemesini alıp başladım 3 haftadır çözüyorum ve denemelerdeki netim 5 netin üstüne çıktı, bunun yanında paragraf, geometri ve problemler kaynağı alıp bunlardan da çözdüm. Yani yapman gerekenler şunlar kısacası:
1-)geometri, paragraf ve problemler kaynağı alıp bu kaynakları yazın sonuna kadar en azından bitirmeye çalışman. Kaynak olarak geometri için geometrinin ilacı, paragraf olarak hız ve bilgi sarmal(hızı bitirmek üzereyim, inanılmaz geliştirdi beni.),problemler olarak da şenol hocanın merhaba problemler kitabını almalısın ki hepsinde öncelikle bir temelini halledebilesin.
2-)TYT'deki netlerin ne kadar iyi bilmiyorum fakat benim seviyemde olduğunu(40-50 net)var sayarsak, TYT fen denemesi ve TYT matematik kaynağı almanı öneririm. Kaynak olarak matematik için hız ve renk yayınları, deneme için ise bilgi Sarmal'ı öneririm, fakat TYT Full denemesi arıyorsan da krallar karması seni ileriye taşıyacaktır.
3-)AYT matematik için seviyenin 0-10 net arası olduğunu var sayıyorum, acil yayınları matematiğin ilacı'nı alabilirsin, seviyen eğer 10-15 net arasındaysa toprak yayınları'nı alabilirsin.
4-)yazın da kendini TYT için kasmanı öneririm ki ben de böyle yapmayı planlıyorum, YouTube'daki kamplarla ilerleyebilirsin. Bu yaz TYT fen ve matematik için her şeyi yapıp kendini zorlarsan,12.sınıfta zaten kendini genel anlamda TYT'ye vermene gerek kalmayacaktır. TYT fen YouTube kanalları olarak ne önerirsin diye sorabilirsin. Benim önerilerim şu hocalar olacak sana:
Fizik: VIP fizik.
Kimya: Benim hocam yayıncılık görkem şahin.
Biyoloji: Benim hocam yayıncılık dilek kuvvet, eğer ki seviyem biraz daha yüksek veya temelim var diyorsan da barış hoca biyoloji(dr. Biyoloji kanalı)
Matematik: Rehber matematik gerçekten iyidir, ama ben rehber Matematik'te sıkıntı yaşıyorum diyorsan da benim hocam yayıncılık ilyas hoca da gayet iyi bir opsiyon.

Yetişmez 6 aydan az zaman kaldı.
Hocam arkadaşımız 11.sınıf.

Geri
Yukarı