TYT mi daha zor AYT sayısal mı?

TYT mi daha zor AYT sayısal mı?
AYT TYT den daha basittir ama çalışırsan. Çünkü AYT sana formül ve biraz ezber sorar eğer formülleri vs. nasıl kullanacağını biliyorsan iyi yaparsın ama TYT genelde 4 işlem ve denklemler etrafında döner durur. Bunları ne kadar iyi bilirsen bil yine de sorulan sorular ortada. Mantığınla soruları çözmen gerekiyor.

Matematik mantığın zayıfsa TYT daha zorudur en azından benim için AYT matematiği yine bir şekilde çalışıp formül ezberleyerek yapabilirsin.

Matematik mantığın zayıfsa TYT daha zorudur en azından benim için AYT matematiği yine bir şekilde çalışıp formül ezberleyerek yapabilirsin.

Benim için tam tersiydi son 24 gün harici çalışmadım (devlet büyüklerimiz sağ olsun sınavı erkene çekmişlerdi, yıl sanırım 2020), TYT mat 33, AYT mat 16 yapmıştım, sadece AYT çalıştım o süre zarfında ve başarısız oldum, ama şunu anladım eğer AYT'ye emek verilirse ben son 28 günde 16 net yapabiliyorsam, sene boyunca çalışanlar çok rahat 30 üstü yapabilir.

AYT TYT den daha basittir ama çalışırsan. Çünkü AYT sana formül ve biraz ezber sorar eğer formülleri vs. nasıl kullanacağını biliyorsan iyi yaparsın ama TYT genelde 4 işlem ve denklemler etrafında döner durur. Bunları ne kadar iyi bilirsen bil yine de sorulan sorular ortada. Mantığınla soruları çözmen gerekiyor.
Fizik, biyo, kimya için de geçerli mi?

Fizik, biyo, kimya için de geçerli mi?
Hayır. Tam tersi fizik kimya ve biyoloji TYT de daha basit çünkü mantıktan ziyade günlük hayattan sorular geliyor ama TYT matematikteki gibi aşırı mantık istemiyor daha basit sorular oluyor genelde. Yine de biraz ezber gerekiyor atomların ve maddelerin özellikleriyle ilgili.

Yeni konular

Geri
Yukarı