Sıfırdan yazılım öğrenmeye başlayan birisi nereden başlamalı?

@566156 Bir daha içini dolduramayacağın yetersiz olduğun konularda yorum yapmazsan iyi olur. Önce git algoritma nedir? Onu kendin anla daha sonra insanları yönlendir.
İnsanları gayet doğru yönlendiriyorum. Algoritma öğrenmeden direkt kodlamaya başla o zaman. Çok iyi biliyorum diyorsunuz lütfen algoritmayı çok iyi bildiğiniz şekilde anlatın.

Algoritma öğrenmek ile vaktinizi harcamayın.

Öncelikle ne amaçla programlama öğrenmek istiyorsunuz onu düşünün ve mutlaka 1 adet dil seçin ve yürüyün. Algoritma ve mantığını zaten zaman içerisinde kendi kendinize öğreneceksiniz.

Kodlama yapa yapa öğrenilir programlama. Ders alarak değil.

@566156 Algoritmayı öğrenmelisin demişsin ya. Sence algoritma nedir? Algoritma dediğin şey nedir? Bize bir örnek verir misin? Çok merak ediyorum bu algoritmayı öğren diyenler acaba ne düşünüp bu öneriyi yapıyor. Önerdiğin şey ile alakalı bir kaynak verebilir misin?

@mxxm Aynı şeyi size de sorayım. Algoritmaları öğren diyorsunuz ya. Bu algoritma kafanızda nasıl bir şey çok merak ediyorum. Bize birkaç örnek verir misiniz?
Merhaba, ben de yeni başlayacak birisine algoritma öğren diyecek biriyim. Siz "algoritma öğren" ile "algoritmayı öğren" arasındaki farka mı takıldınız?

Ben bu boş ve seviyesiz tartışmaya @566156 yerine cevap vereyim.
Algoritma mantığını anlamak ve sözde kodun, programa dönüşme sürecinde fikir sahibi olmak için kaynak;

Algoritma bilgisayar biliminin temel elementlerinden biridir. Dünyanın en iyi bilgisayar bilimi derslerinden biri olan ve bence de başlangıç için dünyanın en iyi kursu olan CS50'de özel bir başlık altında işlenir. Bu başlıkta dünyada kullanılan ve iş gören bazı algoritmalar hakkında da fikir sahibi olabiliriz.

Bilgisayar biliminde sorun çözücü temel unsur algoritmadır, dil değil.
Ek: Computer science - Algorithms and complexity

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı