Sıfırdan yazılıma başlayıp 2 senede işe girelebilir mi?

melkorrr

Femtopat
Selam dostlar, yakın zamanda sıfırdan yazılıma başlayacağım ilk olarak Python sonra Java öğreneceğim sorum şu sıfırdan başlayıp günde 4 saatini yazılıma ayıran birisi 2 senede iş bulabilir mi?

Belirli bir ilerleme kaydedilir elbette ama kuzenim var 3 senedir bu yazılım vs. işleri ile uğraşıyor. Hala iş bulamadı. Tabii senin kararlılık ve çalışmana bağlı

Alakasız bile olsa bir bölüm okunmalı gibi. 2 yıllık bilgisayar ar programcılığı gibi bölümlerde olabilir. Gerçekten çalışırsanız 2 yıl boyunca sıkı bir şekilde iş bulabilirsiniz gibi ama gene de zor.

Alakasız bile olsa bir bölüm okunmalı gibi. 2 yıllık bilgisayar ar programcılığı gibi bölümlerde olabilir. Gerçekten çalışırsanız 2 yıl boyunca sıkı bir şekilde iş bulabilirsiniz gibi ama gene de zor.

Hocam istatistik + bilgisayar programcılığı aynı anda okuyorum 2 bölüm yazılım için çöp mü iyi mi?

İyi değil harika. Hele veri bilimi ile uğraşacaksanız çok çok iyi. Zaten okuyormuşsunuz. 2 yıl çalışsanız yazılıma iş bulursunuz gibi. Günde 4 saat de iyi bir süre.

İyi değil harika. Hele veri bilimi ile uğraşacaksanız çok çok iyi. Zaten okuyormuşsunuz. 2 yıl çalışsanız yazılıma iş bulursunuz gibi. Günde 4 saat de iyi bir süre.
şöyle hocam bana yardımcı olursanız sevinirm madde madde cevap verirseniz güzel olur
1-istatistik 2.sınıfım yazılıma yeni başlıyacağım data science yani veri bilimi olarak geç mi kaldım sizce ?
2-bu sene bilgisiyar programcılığına kayıt yapacağım anadolu üni açık öğretime iyi mi ?
3-data science önceliğim python , java , r dilleri öğreneceğim data science kasarsam iş imkanı iyi mi ?

şöyle hocam bana yardımcı olursanız sevinirm madde madde cevap verirseniz güzel olur
1-istatistik 2.sınıfım yazılıma yeni başlıyacağım data science yani veri bilimi olarak geç mi kaldım sizce ?
2-bu sene bilgisiyar programcılığına kayıt yapacağım anadolu üni açık öğretime iyi mi ?
3-data science önceliğim python , java , r dilleri öğreneceğim data science kasarsam iş imkanı iyi mi ?
1- Geç değil.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
4.sınıfta öğrenmeye başlamış bu videodaki mesela.
2- O konu hakkında fikrim yok onun için yeni bir konu açın derim
3-İşinde iyi isen iş imkanları iyi gibi. Python, R, Matlab, SQL, SAS, Java isteniyor iş ilanlarında genelde.
@bitwise @Egoistt

1- Geç değil.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
3-İşinde iyi isen iş imkanları iyi gibi. Python, R, Matlab, SQL, SAS, Java isteniyor iş ilanlarında genelde.
@bitwise @Egoistt

Ama genel olarak istatistik + bilgi prog iyi bölümler değil mi hocam bunları bitirdikten sonra yüksek lisans düşünüyorum Almanya'da falan yaş21

1- Geç değil.
@bitwise @Egoistt

Orada mısın kanka bir şey yazdım ama geldi mi bilmiyorum site yavaş açılıyor

Son düzenleme:
Selam dostlar, yakın zamanda sıfırdan yazılıma başlayacağım ilk olarak Python sonra Java öğreneceğim sorum şu sıfırdan başlayıp günde 4 saatini yazılıma ayıran birisi 2 senede iş bulabilir mi?
Dil seçimini doğru yapmanız önemli. Günlük ayırdığınız süre değil alacağınız verim öncelikli. İşinizi zevkle yapar ve devamlılığı sağlarsanız neden olmasın?

1- Hiç geç kalmadınız, aksine tam zamanı. Çünkü data science, machine learning, AI gibi alanlarda ileri seviye matematik bilgisine ihtiyaç duyulur. Siz de bölümünüz itibariyle tam olarak buna sahipsiniz.
2- Maalesef bilgi sahibi değilim.
3- Son derece iyi, data science için önceliğiniz R ve(ya) Python.

Yeni konular

Geri
Yukarı