E-sporda sıfırdan gelişilebilir mi?

Takımsız olacağını sanmıyorum Valorant'ta onun dışında gerçekten istikrarı sağlarsan ,günlük düzenli olarak çalışırsan , aiminde biraz iyiyse yapabilirsin , ben sana güveniyorum.
İnanın hayatımda hiç olmadığı kadar kararlıyım. Bu konuda bana güvenen 2. kişisiniz teşekkür ederim.
İnsan oğlu istediği zaman başaramayacağı şey neredeyse yoktur. Yaşa vs gibi şeylere takılmayın azimle çalışın ve pes etmeyin başarı illa gelecektir. Ama her zaman bir b planınız olsun hayatta.
Tabii ki hocam b planımda var sonuçlar olumsuz olursa. Durmadan çalışacağım bakalım hayırlısı.
İyi bir sistem ile başla kötü oynarsan üzülme pes etme devam et internetten taktikler öğren bence yapabilirsin.
Yeni sisteme geçeceğim hocam. Kötü oynarsam da sonuna kadar gideceğim.
Bu biraz daha kas hafızanıza bakıyor çoğu e sporcu veya normal spor dallarında küçük yaştan başladığı için daha kolay oluyor. Tabiki olabilirsiniz ama biraz daha zor olur. Leicester City forveti Vardy 22 yaşında profosyonel olarak oynamaya başlamış mesela.
Valla kendimi bildim bileli oyunların içerisindeyim. Bakalım hayırlısı hocam.
Doğuştan gelen bazı yeteneklerin iyi ise (odaklanma, aim, refleks) kısa sürede hızla yükselebilirsin. 19 yaş çok geç sayılmaz ama bu yeteneklerden yoksunsan yalnızca antrenman ile iyi yerlere gelmek oldukça vakit alır. Sen kendini daha iyi biliyorsun 1 sene takıl baktın devamlı yükseliyorsun devam edersin yoksa salarsın.
Pek iyi olduğu söylenemez ama çalışacağım. Her zaman B planım vardır. Olmazsa duruma göre bişeyler yaparız.
Valorant 2020 Yaz'ında çıktı. Çıkalı 1 yılı geçti. Şu anda sıfırdan başladığında oyunu en iyi oynayanlardan 2 yıl geride gideceksin. Aradaki farkı kapatman lazım.
Haklısınız hocam.
Sanmam, geç kaldığını düşünüyorum.
Ne konuda yaş mı yoksa oyun için mi? Yaş içinse bir şey söyleyemeyeceğim. Oyun içinse farkın fazla olduğunu düşünmüyorum.
Kendinizi bu mesleğe dayamak mantıklı değil öncelikle onu söyleyeyim, bu sizin için ikinci planda olsun.

İkinci olarak, kimse anasının karnından e-sporcu olarak doğmuyor. Günümüzdeki çoğu e-sporcunun yaşı bayağı geçmiş durumda. O yüzden evet, olabilirsiniz.
Dayamak değil de ne kadar ilerleyebilirsem o kadar iyi olur benim için. Her zaman B planım vardır benim.
Bu işlerin yaşı olmaz. Yaş takımlar adına şu yüzden problem doğuruyor: Refleksleriniz isteseniz de istemeseniz de düşüşe geçer. Bu da sorun yaratır hem sizin için hem de takım için.
Anladım hocam teşekkürler.

herşey e-spor değil global dünya ile aynı anda oynadığımız takım tabanlı oyunlarda takım koçlukları gibi pozisyonlarda yabancı oyuncularla oynayarak da para kazanabilirsiniz.

Geri
Yukarı