Sıfırlama işlemi çok uzun sürüyor

arif4lean

Decapat
Daha fazla  
Lütfen yardım edin bilgisayarı sıfırlıyordum, ilk günki haline gelsin diye her şeyi kaldır seçeneğine tıkladım. 3 saat geçti hala %40'ta. Birkaç sitede gezindim HDD'ye zarar verir diye şeyler okudum. Bilgisayarıma bir şey olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir şey olmaz merak etme. Format atmak uzun süren bir iştir. Laptopuma format attığımda 5 saat sürmüştü.

Bir zararı olmaz, ancak çok uzun ve gereksiz bir iş. Onun yerine Temiz kurulum yapmanız daha mantıklı.

Lütfen yardım edin bilgisayarı sıfırlıyordum, ilk günki haline gelsin diye her şeyi kaldır seçeneğine tıkladım. 3 saat geçti hala %40'ta. Birkaç sitede gezindim HDD'ye zarar verir diye şeyler okudum. Bilgisayarıma bir şey olur mu?
Benim bilgisayarımda da çok uzun sürüyordu 7-8 saat sürüyordu, çok uzun sürdüğü için USB format atıyorum 40 DK da hazır oluyor bilgisayar. Sana da öneririm, ve beklemekten başka çaren olduğunu da düşünmüyorum.

Windows 10 ve 11'de yer alan sıfırlama aracını önermiyorum. Çünkü düzgün çalışmıyor. Sorunsuz çalışma ihtimali sorun çıkarma ihtimalinden daha düşük.

Onun yerine USB bellek ile temiz kurulum yapmanızı öneriyorum.

İkinci sorunuza gelince, hayır bir şey olmaz.

Bir şey olmaz merak etme. Format atmak uzun süren bir iştir. Laptopuma format attığımda 5 saat sürmüştü.

Allah sizden razı olsun. İçimi nasıl ferahlattığınızı bir bilseniz... Çok sağolun.
Bir zararı olmaz, ancak çok uzun ve gereksiz bir iş. Onun yerine temiz kurulum yapmanız daha mantıklı.

Temiz kurulum dediğiniz flash bellekle mi oluyor?

Allah sizden razı olsun. İçimi nasıl ferahlattığınızı bir bilseniz... Çok sağolun.

Temiz kurulum dediğiniz flash bellekle mi oluyor?
Evet en az 8gb lık flash belleğe yüklüyorsunuz. Biostan usb nize öncelik verip pc nizi başlatıyorsunuz. Oradan temiz kurum yapabilirsiniz.

Windows 10 ve 11'de yer alan sıfırlama aracını önermiyorum. Çünkü düzgün çalışmıyor. Sorunsuz çalışma ihtimali sorun çıkarma ihtimalinden daha düşük.

Onun yerine USB bellek ile temiz kurulum yapmanızı öneriyorum.

İkinci sorunuza gelince, hayır bir şey olmaz.

Bilgisayarla yeni yeni tanışıyorum. İyi bir ders aldım teşekkür ederim.

Geri
Yukarı