Şifre çalınmasının sebebi nedir?

kikuchiyo

Centipat
Merhabalar arkadaşlar. Birkaç gün önce e-posta hesabıma Blizzard tarafından gelen doğrulama kodu üzerine birisinin Blizzard hesabıma girmeye çalıştığını fark ettim. Bu olaydan sonra aynı şifreyi paylaşan bütün hesaplarımın şifresini değiştirdim. Ben normalde -maalesef- çok vurdumduymaz bir insanım, e-postalarımı bazen kontrol etmediğim olur, bu olaydan sonra gelen maillere baktığımda bundan 6 ay önce yine birçok farklı lokasyon üzerinden uPlay hesabıma da girildiğini fark ettim. Tuhaf olan durum ise şu ki hesaba sadece girilmiş başka hiçbir işlem yapılmamış. Ben bunu da gördükten sonra daha bir evham yaptım ve ikili doğrulamayı açabildiğim tüm hesaplarda açtım. Normalde Windows Defender kullanıyordum sadece ama bu olaydan sonra virüs girdiğini düşünüp Kaspersky Security Cloud yükledim. İki kez tam tarama yaptım (hem güvenli modda hem de normal modda) ancak hiçbir virüs bulamadı. Ertesi gün ise bana zamanında blankmediagames ve strongholdkingdoms sitelerinden veri sızdırılmış olabileceğini söyledi. Ancak bu olası sızdırılma vakaları bir seneden uzun süre önce olmuş. Ne olur yardımcı olun bu şifre nasıl ele geçirildi paranoyak oldum iyice. Antivirüs programı virüsü bulamıyor olabilir mi ya da virüsten bağımsız bir şekilde şifrenin başkası eline geçmesi mümkün mü? Veya olay çok daha farklı mı gerçekten kafayı yiyeceğim sorunu bulabilsem rahatlayacağım. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Low Level Format onun çözümü ise, öyle trojenleri Anti Malware'lerin bulacağını düşünmüyorum.
Peki hocam artık biliyorum sıktım bunun için özür dilerim ama bu virüs konusuna biraz kafayı takmış vaziyetteyim Spectre ve Meltdown diye virüsler varmış işlemci açığından yararlanan bunların bulaşma ihtimali falan var mı bunları tespit edebilir miyim yoksa bunlar uzak ihtimaller mi? Bir mail ne hale getirdi beni kafayı yiyeceğim artık ya.

O tarz yazılımlar varsa eğer (ben olsaydım en azından) o bilgisayarı parçalayıp hurdalığa yollardım, benim veya bir başkasının verisine gelecek zararı yok ederdim en azından.

O tarz yazılımlar varsa eğer (ben olsaydım en azından) o bilgisayarı parçalayıp hurdalığa yollardım, benim veya bir başkasının verisine gelecek zararı yok ederdim en azından.
Peki bunları anlamamın bir yolu var mı? Ayrıca ben bu bilgisayardan defalarca alışveriş falan da yaptım ancak -çok şükür- herhangi bir para çalma olayı falan da başıma gelmedi. Böyle bir virüs olsaydı başıma böyle bir şey gelirdi diye de düşünmüyor değilim.
Ayrıca evham yaptım diyorum yangına körükle gidiyorsun hocam ahahaha.

Peki bunları anlamamın bir yolu var mı? Ayrıca ben bu bilgisayardan defalarca alışveriş falan da yaptım ancak -çok şükür- herhangi bir para çalma olayı falan da başıma gelmedi. Böyle bir virüs olsaydı başıma böyle bir şey gelirdi diye de düşünmüyor değilim.
Senin bu soruların çok uç noktalar :))) ve anlamanın en basit yolu sistemin kafayı yemesi olur, abartı bir yazılım yoksa Low Level Format çözecektir (ve hücre yenilemesi ile ölü hücre varsa onları kısa süreli bile olsa yok eder).

Geri
Yukarı