Şifreler nasıl korunur?

Hepsini aynı yapabilirsiniz, iki aşamalı doğrulama'nın açık olması yeterli.
Eğer bilgisayarın çerez dosyaları saldırgana geçerse 2FA hiçbir işe yaramaz.

Bir hesaptan şifre sızınca saldırgan diğer hesapları da deneyip daha kritik bir hesaba giriş yapabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben de bu videodaki gibi yapıyorum. Her site için bilmediğim x haneli karışık bir parola var, sonuna da bildiğim ve sızmamış şifreyi ekliyorum. Hesabın önemine göre farklı bildiğim şifreleri koyuyorum.

Bu sayede parola yöneticisi hacklense bile şifrelerim güvende kalabiliyor.

Parola yöneticisi kullanmanı tavsiye ederim. Bitwarden veya KeePassXC kullanabilirsin, ytrayıcıyla entegre parola yöneticisi kesinlikle tavsiye etmem. Daha fazla detaya ihtiyacın varsa istemek için yanıt vermen yeterli.

Banka hesaplarım, Outlook(2 tane), Gmail (3 tane), LoL, Twitch, Discord, Spotify, Snapchat vb. şifrelerim var. Artık hesaplar çoğalıyor ve aklımda tutmakta zorlanıyorum. Sizce kağıda yazıp kimsenin göremeyeceği veya cüzdanımın içine katsam iyi olur mu? Başka bir öneriniz var?

Bak kardeşim şifren mermerci31 ise şifrenizi kaydetmek ister misiniz yerinde mermerci52 yapın RAT yesenizde çalınan şifreniz yanlış olur sadece çok önemli hesaplarının şifresi farklı olsun zart zurt her hesaba aynı şifreyi koy.

Parola yöneticisi kullanmanı tavsiye ederim. Bitwarden veya KeePassXC kullanabilirsin, ytrayıcıyla entegre parola yöneticisi kesinlikle tavsiye etmem. Daha fazla detaya ihtiyacın varsa istemek için yanıt vermen yeterli.
Neden tarayıcı ile entegre olanları kullanmayalım? Arkaplanda indiriyor diye mi? Eğer o yüzdense Bitwarden'da kapatabiliyorsunuz.

Neden tarayıcı ile entegre olanları kullanmayalım? Arkaplanda indiriyor diye mi? Eğer o yüzdense Bitwarden'da kapatabiliyorsunuz.
Firefox Lockwise, Google Passwords (Chrome'un) tarzı tarayıcıyla tamamen entegre olan parola yöneticilerindrn bahsediyorum. Bilgisayara erişimi olan herhangi birisi tüm parolaları plain-text csv olarak indirebiliyor. Herhangi bir şifreleme ve koruma olmuyor. Bağımsız parola yöneticileri hem daha güvenli hem de daha gelişmiş. Bağımsız parola yöneticilerinin tarayıcı eklentileri büyük kolaylık sağlasa da saldırı yüzeyini genişletiyorlar, yine de tarayıcının varsayılan yöneticisini kullanmaktan iyidir.

Firefox Lockwise, Google Passwords (Chrome'un) tarzı tarayıcıyla tamamen entegre olan parola yöneticilerindrn bahsediyorum. Bilgisayara erişimi olan herhangi birisi tüm parolaları plain-text csv olarak indirebiliyor. Herhangi bir şifreleme ve koruma olmuyor. Bağımsız parola yöneticileri hem daha güvenli hem de daha gelişmiş. Bağımsız parola yöneticilerinin tarayıcı eklentileri büyük kolaylık sağlasa da saldırı yüzeyini genişletiyorlar, yine de tarayıcının varsayılan yöneticisini kullanmaktan iyidir.
Cevabınız için teşekkür ederim. Ben biraz yanlış anlamışım : )

Geri
Yukarı