Şifreler nerede saklanmalı?

waitdeath

Hectopat
Makaleler
1
Başlıkta gördüğünüz gibi, arkadaşlar. Birçok hesabım var. Bundan dolayı sorum şu:

Şifrelerimi nerede saklayabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ücretsiz olarak Bitwarden ve Lockwise kullanılabilir. Ücretli alternatif olarak LastPass, 1Password ve Kaspersky Password Manager iyi.

Ayrıca dosyaları şifreleyip bir bulut servisine de yükleyebilirsiniz fakat erişmesi zor olur. Dijital olan her tehlikeden korunmak için deftere de yazılabilir fakat zarar görme ihtimali var. Başkaları da görürse okuyabilir. Tercih sizin.

Ücretsiz olarak Bitwarden ve Lockwise kullanılabilir. Ücretli alternatif olarak LastPass, 1Password ve Kaspersky Password Manager iyi.

Ayrıca dosyaları şifreleyip bir bulut servisine de yükleyebilirsiniz fakat erişmesi zor olur. Dijital olan her tehlikeden korunmak için deftere de yazılabilir fakat zarar görme ihtimali var. Başkaları da görürse okuyabilir. Tercih sizin.
Buna ekleme yapayım, Google'a şifrelerinizi kaydetmeyin (şifrenizi kaydetsin mı diye soran kısımlar)
Veri yedeklemesi yapacaksanız eğer, şifreleme kullanan bulut depolama kullanın ya da kendiniz şifreleyip öyle yükleyin buluta.

Protonmail ile kendinize (aynı adres) mail atabilirsiniz şimdi aklıma geldi. Şifre koyabiliyorsunuz maillere açılamaması için.

Ben Avira Password Manager kullaniyorum cok memnunum. Daha önce Lastpass kullandim cok iyiydi ama senkronizasyon fonksiyonunu ücretli yapinca biraktim, ondan önce Roboform kullandim o da cok iyiydi ama neden biraktigimi unuttum simdi :)

Yeni konular

Geri
Yukarı