Şifresi unutulan iPhone nasıl açılır?

Makaleler
1
Arkadaşlar, telefon değiştirdim ve eski telefonumun (iPhone 6) şifresini unuttum. Bayağı bir denedim, en sonunda telefonu kitledim. :D

Apple Store ile görüştüm, telefonu açmak için 180 TL istediler. Telefonda şu an sadece 'iPhone etkin değil, iTunes'a bağlayın' yazıyor. Ama iTunes'a girdiğim zaman telefonu görmüyor, ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle apple müşteri hizmetleri cihazın size ait olduğunu doğruladıktan sonra apple support üzerinden pc nize bağlantı kurup sizi yönlendirerek rom atılmasına yardımcı oluyorlar. Bu işlem için ücret mi istiyorlar?

Öncelikle apple müşteri hizmetleri cihazın size ait olduğunu doğruladıktan sonra apple support üzerinden pc nize bağlantı kurup sizi yönlendirerek rom atılmasına yardımcı oluyorlar. Bu işlem için ücret mi istiyorlar?
Cihazın faturası ile birlikte Apple Store'a gittim 180 TL istediler.

Bu makaleyi takip edin. Ekran parolanızı unuttuğunuz için cihazı kurtarma modunda sıfırlamanız gerekir.
İşe yaramıyor hocam. Telefonu İtunes görmüyor.

Cihazın faturası ile birlikte Apple Store'a gittim 180 TL istediler.
O şekilde alırlar, siz müşteri hizmetleri ile iletişime geçip yardım almalısınız. Dediğim gibi cihazın size ait olduğu teyit sonrası aşaği yukari 30dk bir işlem süreci olur. Tahmini 2GB mı 3GB mı Rom dosyası indirme işlemi olur, Sizi yönlendirir. Not: Apple kablosu orjinal olsun, masaüstü bilgisayar ise, kasa arkası usb girişlerini kullanın. itunes görmüyor demişsiniz müşteri temsilcisi gerekli programları kurduruyor size...

IMG_20191109_214505-min.jpg
IMG_20191109_214438.jpg

@Efe Hakan Çetinkaya çok sağolun hocam. Sizin söylediklerinizi deneyeceğim. Ama benim yaptıklarımda da bir sıkıntı yok değil mi? İtunes görmüyor ve telefonda da doğru ekrandayım.

Telefonu Recovery moduna aldığınız halde bilgisayar görmüyorsa eksik bir sürücü kaynaklı olabilir. En iyisi iTunes'u kaldırıp en güncel sürümünü indirip tekrar yükleyin. Sorun basit aslında.
En güncel sürümü buradan veya Windows Mağazası'ndan indirebilirsiniz: iTunes
iTunes telefonu görünce kurtarma modunda bir iPhone bulundu diye uyarı gelmesi lazım. Ardından geri yükle seçeceğiyle telefonu sıfırlamaya başlarsınız. Yaklaşık 3 GB'lık bir indirme yapıldıktan sonra cihazınız sıfırlanır.

Aygıt yöneticisinden taşınabilir aygıtlardan sürücüyü silip tekrar yüklemeyi deneyin.

Telefonu Recovery moduna aldığınız halde bilgisayar görmüyorsa eksik bir sürücü kaynaklı olabilir. En iyisi iTunes'u kaldırıp en güncel sürümünü indirip tekrar yükleyin. Sorun basit aslında.
En güncel sürümü buradan veya Windows Mağazası'ndan indirebilirsiniz: iTunes
iTunes telefonu görünce kurtarma modunda bir iPhone bulundu diye uyarı gelmesi lazım. Ardından geri yükle seçeceğiyle telefonu sıfırlamaya başlarsınız. Yaklaşık 3 GB'lık bir indirme yapıldıktan sonra cihazınız sıfırlanır.
İTunes'ı zaten yeni Windows Store'dan indirdim.

Acaba kablo ile ilgili bir sıkıntı olabilir mi? İphone 11 pro'nun kutusundan çıkan kabloyu kullanıyorum. Type-c girişli İphone 6'nın normalde kablosu USB girişli.

Aygıt yöneticisinden taşınabilir aygıtlardan sürücüyü silip tekrar yüklemeyi deneyin.
Hangi sürücüyü?
Gerçekten sen muhteşem bir detaysın. Hallettim. Sürücülerde sıkıntı vardı. Aygıt yöneticisinden güncelleme yapamadım ama Windows güncellemesi ile sorunu çözdüm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı