Sigara Tatları Ne Alemde?

@SunSet Benim hiçbir şeye bağımlılığım yok. Örneğin cafeye oturmaya gidiyoruz, sohbet muhabbetle birlikte ağzını boş tutmamak için 2 nargile siparişi iyi gidebiliyor. Arkadaşlarımın %80'i sigara kullanır, çoğu da yine paket taşımayan, zevk için içen kişilerden oluşuyor. :)

Nargileyi kısa aralıklarla çok içersen hafif baş dönmesi yapıyor, o da güzel bir etki yapıyor kafada. :)

@Jira Aynen. Benim de cafeye gidince ve arkadaş ortamı olunca kullanıyorum. Mesela 3 aydır bende sigara ve nargile içmedim. Sanırım bir süre daha nargile içemem herhalde, ama sigara yinede kullanabilirim gibi geliyor.

Nargile de dediğiniz gibi bir süre sonra hem ufak bir baş dönmesi hem de vücutta bir titreşim gibi oluyor, dediğiniz şekilde içince :)

Sigara için çok yorum yapamayacağım çevremden duyduğum kadarıyla herkes siyah paket sonrası çok kötü oldu diyor. Size tavsiyem kaliteli bir puro veya pipo alıp onu için. Bana göre böyle sohbet ortamlarında daha çok keyif veriyor.

Ağır seviyorsan Winston Dark Blue öneririm. Tadı ilk başlarda kömür gibi geliyor ama sonradan alışıyorsun. Chester ha içmişsin ha içmemişsin sadece dumandan ibaret. Chester alacaksan bile uzun olanını alma iç iç bitmiyor. Marlboro ile Parliament aynı tatta neredeyse o yüzden artık ikisininde sadece adı kaldı. Marlboro Red bile eskisi gibi ağır değil artık. Diğer markalarıda denedim en çok kullanılanlardan bahsetsem yeter.

Ömrümün sonuna kadar sigarayı bıraktım hiç alkol ve türevlerini de kullanmadım ama sigara dersen tütünde ağır olanlar var onları da her yerden almayacaksın mesela Diyarbakır ya da Adıyaman tütünü güzeldir ama hiç içmeyin ben söyleyeyim de kondisyon namına bir şey bırakmıyor nargile, abartılırsa.

Sigara tatları yeni pakete geçildikten sonra tadı çok kötü olmaya başladı pakedin içini karartmasının bir pskilojisimi bilmiyorum ama 4 senedir içtiğim mavi larkı bıraktım. Ondan sonra neredeyse bütün sigaraları denedim artık favorim chester diyebilirim tad olarak diğerlerinden daha iyi geldi diyebilirim.

Öncelikle hiçbirini tavsiye etmem; fakat sigara konusunda Double Fusion dışındakiler bence çöp, arkadaşlarınla ortam varsa puro almak sigaradan daha mantıklı bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı