Sigara uyuşturucu sayılır mı?

Uyuşturucumudur?

• Oy verenlerin toplamı
    123
Sedatif etki dediğiniz şey sizi normalden daha stresli yapıp ardından normal stres seviyenize döndürmesiyse, evet yapar.
Sedatifler sinir sisteminin aktivitesini ve beyin dalgalarini yavaslatir, daha stresli olmayi gec aldigin dozaja gore yurumeyi bile unutabilirsin, uyusturucularin bagimlilik yapma sebebi de bu zaten.

Nikotin v.b maddeler bu isin tersini yapiyor sinir sistemini uyanik tutmaya calisiyor, bunu zorla yapmaya calistigi icin olusan gerginlik stres de yapar normal olarak.

Sedatifler sinir sisteminin aktivitesini ve beyin dalgalarini yavaslatir, daha stresli olmayi gec aldigin dozaja gore yurumeyi bile unutabilirsin, uyusturucularin bagimlilik yapma sebebi de bu zaten.

Nikotin v.b maddeler bu isin tersini yapiyor sinir sistemini uyanik tutmaya calisiyor, bunu zorla yapmaya calistigi icin olusan gerginlik stres de yapar normal olarak.
Haklısınız hocam düzgün okumamışım bile ama ben makro etkilerde uyuşturucu olduğunu söylüyorum.

"Uyuşturucu"nun kelime anlamına bakarsak evet, sigara bir uyuşturucu; fakat bildiğimiz uyuşturucular kadar etkili olmadığı için yasaklanmıyor. Ben şahsen yasaklanmasını isterdim, kişiye zarar vermekten başka bir şey yapmıyor.

Kişiye değil bana ne kişiden, kişi etrafındakilere zarar veriyor.

Uyuşturucudur beynindeki stresi, siniri alır ama daha sonra daha fazla olarak geri getirir. Uyuşturucu da kafandaki stresi, siniri alıyor ama daha sonra daha fazla olarak geri getiriyor ve ne yaptığının farkında olmuyorsun.

Geri
Yukarı