Sigaraya gelen zam sonucunda en ucuz sigara 25 lira 50 kuruş oldu

@One Face aslında zor değil ama işin görünmeyen kısmında neler döndüğünü bilmiyoruz. Türkiye'de yaşıyoruz desem sanırım yeterince özetlemiş olurum.
Hocam bence hazır sigaraya zamı artırıp tütüne yönlendirilmeli. Tütün daha az zararlı diye biliyorum.
Oradan da yürüterek yavaş yavaş alıştırmalı. Bağımlılık sonuçta bu. Zorla güzellik olmaz.
Zor hocam engellenebilseydi engellerlerdi sonuçta dünya kadar para elinizden akıyor resmen siz olsanız ve böyle bir şansınız olsa engellemez misiniz?
Nasıl sokuyorlar ki?

@One Face devlet isterse her şeyi yapar ama insanların sağlığını düşündüklerini açıkçası sanmıyorum. Dünyada en çok sigara içen 11. ülkeyiz. Vergileri bu yüzden yüksek zaten :D 13-14 milyon kişi sigara içiyor.

Şöyle anlatayım en basitinden 15 tırla kaçak sigara girecekse bir - iki tanesini anayoldan veya çevirme olan yoldan götürüp yakalattırıyorlar o arada kalan araçlar kullanım dışı-çok kullanılmayan yolları kullanıyor. Daha fazlasını anlatmam benim için iyi olmaz
E hocam, bunları siz biliyorsanız devlet bilmiyor mu? O ara yolları boşluyorlar mı?
@One Face devlet isterse her şeyi yapar ama insanların sağlığını düşündüklerini açıkçası sanmıyorum. Dünyada en çok sigara içen 11. ülkeyiz. Vergileri bu yüzden yüksek zaten :D 13-14 milyon kişi sigara içiyor.
İşte devlet isteyip yapsa. Bunlara sorsan Türkiye İslam Devleti.
Kur'an indirilirken içki bir anda yasaklanmıyor. Adım adım oluyor.
Tütünün kaçağını bulmak daha kolay kimse tercih etmez, 5 kuruş az verip alacak çok insan tanıyorum.
Hocam o zaman o kişinin kendi sorunu.
5 kuruşa da sağlığını satmazsın.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı