Sigaraya gelen zam sonucunda en ucuz sigara 25 lira 50 kuruş oldu

Sigaraya zam halkın kaçak sigara kullanmasını tetikler.
Kaçak sigara kullananlar daha çok hasar görür ve iç organları daha kolay yıpranır. Kanser riski artar, kalp hastalıkları riski artar.

Sigara satışı azaldığı için devletin gelir kapında en kötü %15'lik bir azalma olu.
Bu gelir kapısından çıkan boşluğu hükümet et, peynir, abur cubur, benzin gibi şeylere veya faturalara zam yaparak çözmeye çalışır.

İçen içinde içmeyen içinde kayıp. Sigaraya zam geldi diye kimse sigarayı bırakmaz sadece ara verir. Maddi durumu iyileşince ilk iş sigara almak olur o insan için.

Bunlar oluyor.

Sigara gruplarına zam geldi. Sigara gruplarına önce bir ocakta, sonra mart ayında bir zam geldi. Şimdi de bu ay tekrardan zam geldi ve en ucuz sigara 25 lira 50 kuruş olmuş durumda. En pahalı sigara da 29 lira 50 kuruş oldu.

Eki Görüntüle 1378943

Şu zıkkımı içmek zararlı mı yahu? Herkes sigaraya zam geldi diye şikayet ediyor. Yakında neden öldüm diye şikayet edecekler.

@Lukass açıkçası başka bir şey beklemiyorum ben de ama bu zamlardan dolayı çok oy kaybedecekler, umarım. Bu sonraki seçimler bir nevi zeka testi de olacak Türkiye'nin.

Umalım öyle olsun ama bu kadar mülteci varken biraz zor gibi. Ya aynı iktidar devam eder, ya da Eyt'yi getirip mültecileri göndereceğiz diyenler.

Düzenleme -imla hatası

@Lukass şu an oldukça kötü durumdalar. İyi durumda olsalardı muhalefetin erken seçim çağrısına yanıt olarak erken seçimi yapar, bu işi uzun süre kapatırlardı. Alacaklarını sanmıyorum.

@Lukass şu an oldukça kötü durumdalar. İyi durumda olsalardı muhalefetin erken seçim çağrısına yanıt olarak erken seçimi yapar, bu işi uzun süre kapatırlardı. Alacaklarını sanmıyorum.

Erken seçim yapsaydılar bile sonuçların doğru halini söyleyeceklerinden şüpheciyim.

Geri
Yukarı